Aktualności

Ema Klinec dla Skoki24.pl: „Moje skoki były na wysokim poziomie”

Ema Klinec, to 17-letnia skoczkini ze Słowenii. Na swoim koncie ma już kilka świetnych występów w zawodach różnej rangi. W miniony weekend dorzuciła do nich dwa miejsca na podium. Jednak teraz poświęci czas na jak najlepsze przygotowanie się do zimy.

Zawody na plus

Ema Klinec podczas zawodów LPK w Oberwiesenthal wylądowała na 1. i 2. miejscu. Zawodniczka nie kryła radości z uzyskanych wyników. „Jestem bardzo usatysfakcjonowana z obu osiągniętych rezultatów”. 17-latka była również zadowolona ze swoich skoków, choć niektóre były z drobnymi błędami. „Generalnie moje skoki były na wysokim poziomie, ale w obu konkursach jeden skok był ze zbyt szybkim wybiciem”.

Drobne problemy z wiatrem

Oba konkursy przebiegały bez większych problemów, a jedynym utrapieniem zawodniczek był wiatr. „W obu konkursach miałyśmy problem z wiatrem, ale nie był on aż nazbyt uciążliwy i mogłyśmy skakać daleko i bezpiecznie”.

Przygotowanie do zimy

Młoda Słowenka postanowiła, że najbliższy czas poświęci wyłącznie przygotowaniom do sezonu zimowego. „Zawody Pucharu Kontynentalnego w Oberwiesenthal były moimi ostatnimi międzynarodowymi konkursami tego lata. Teraz mam czas na to, by przed zimą znaleźć odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się później na śniegu”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Katarzyna Służewska