Aktualności

LGP Czajkowski: Zapowiedź konkursu kobiet

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody z cyklu Letniej Grand Prix kobiet. Po inauguracyjnym konkursie w Courchevel rywalizacja przeniesie się do rosyjskiego miasta Czajkowski, gdzie na skoczni Snieżynka zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne.

LGP Czajkowski

Od 4 do 6 września rosyjski kompleks skoczni narciarskich Snieżynka stanie się centrum wydarzeń skoków narciarskich. Oprócz rywalizacji mężczyzn będziemy mogli podziwiać zmagania pań. W nadchodzący weekend na skoczni HS106 odbędą się dwa indywidualne konkursy z cyklu LGP kobiet. Dla zawodniczek będą to drugie zawody tej rangi w sezonie, tuż po inauguracyjnym konkursie we Francji.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej

Po ostatnich zmaganiach w Courchevel w klasyfikacji generalnej LGP dominują Japonki. Pierwsze miejsce zajmuje Sara Takanashi, która za zwycięstwo we Francji otrzymała 100 pkt. Tuż za nią znajduje się jej rodaczka Yuki Ito, a podium uzupełnia Daniela Iraschko-Stolz. Lokatę w pierwszej dziesiątce wywalczyły jeszcze dwie Austriaczki- Jacqueline Seifriedsberger (50 pkt.) oraz Eva Pinkelnig (40 pkt.), a także dwie Niemki- Anna Ruprecht (45 pkt.) i Katharina Althaus (36 pkt.).

Program zawodów:

Piątek, 04.09
07:00 – odprawa techniczna
13:00 – oficjalny trening (dwie serie)
15:00 – kwalifikacje

Sobota, 05.09
16:00- seria próbna
17:00- konkurs indywidualny

Niedziela, 06.09
13:15- kwalifikacje
14:15- konkurs indywidualny

Relacja w TV i w internecie

Zawody LGP pań w Czajkowskim nie będą transmitowane w telewizji. Zostanie natomiast przeprowadzona tekstowa  relacja live z treningów, kwalifikacji i zawodów przez Berkutschi oraz FIS.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kamila Walter