Aktualności

Michael Dreher dla Skoki24.pl: „Chciałbym ponownie wystąpić w zawodach PK”

Michael Dreher to 22-letni skoczek z Niemiec, członek klubu SC 1906 Oberstdorf. Podczas zawodów z cyklu FIS Cup w Szczyrku, odniósł dwa kolejne zwycięstwa w konkursie tej rangi. Po zakończonej rywalizacji podsumował dla nas swój występ, a także wypowiedział się o polskich kibicach skoków narciarskich oraz zdradził plany na najbliższe miesiące.

Skoki na plus

W sobotnim konkursie Dreher wygrał dzięki skokom na 103 i 99,5 metra, natomiast w niedzielę triumf przyniosły mu skoki na 103. i 100. metr. Niemiec jest zadowolony ze swoich prób, ale musi jeszcze nad nimi trochę popracować. „Moje wszystkie skoki były równe i na dobrym poziomie. Nie były jednak jeszcze perfekcyjne”.

Udane zawody

22-letni Niemiec zadowolony jest ze wszystkich swoich prób oddanych w Polsce i czuł lekkie zaskoczenie, że jego skoki pozwoliły mu dwukrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium. „Za każdym razem jestem zadowolony. Dużo trenowałem i w efekcie dało to teraz dwukrotnie najwyższą lokatę, co było lekkim zaskoczeniem”. W oddaniu dobrych skoków pomogła mu również wspaniała pogoda, która towarzyszyła zawodnikom przez cały weekend. „Pogoda była super”.

Wspaniali fani

Co prawda pod skocznią uzbierała się tylko niewielka grupka fanów, ale sprawili, że ich doping niósł wszystkich zawodników. „Bardzo lubię polskich fanów. Entuzjazm, który okazują w stosunku do wszystkich zawodników, jest na prawdę imponujący. Czyni to wspaniałą zabawę, co skłania do tego, że chętnie wraca się do Polski”.

Wspaniała skocznia

Od pierwszego skoku było widać, że Niemiec polubił skocznię w Szczyrku. Wypowiadał się o niej w samych superlatywach. „Skocznia jest bardzo fajna i znakomicie się na niej skacze”.

Najbliższe plany

W najbliższym czasie Dreher chce się skupić na doskonaleniu swoich skoków i utrzymaniu wysokiej formy. Marzy mu się jednak występ w zawodach wyższej rangi. „Krok po kroku chcę doskonalić swoje skoki, a jednocześnie utrzymać się na stałym, wysokim poziomie. Byłoby bardzo pięknie gdybym mógł znowu zaprezentować się w zawodach Pucharu Kontynentalnego”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska