Aktualności

Zapowiedź LGP w Czajkowskim

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne emocje podczas zawodów Letniej Grand Prix. Po skokach w dalekiej Hakubie, zawodnicy zaprezentują się w Czajkowskim. Przed nami dwa konkursy w rosyjskiej części cyklu.

Program zawodów

Dopiero co zakończył się weekend, a my już przypominamy o kolejnym, który również będzie pełen emocji w świecie skoków narciarskich. Przed nami LGP w Czajkowskim i dwa konkursy indywidualne na kompleksie skoczni „Śnieżynka”. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na obiekcie K125.

Pierwsze skoki na rosyjskiej ziemi skoczkowie oddadzą w piątek. Po wczesnej odprawie technicznej (6:00), już o 9:00 pierwsi zawodnicy pojawią się na belce startowej z zamiarem wystartowania w oficjalnym treningu. Zgodnie z programem zawodów, kwalifikacje do sobotniego konkursu przewidziane są na 11:00.

Sobota to pierwszy z konkursów indywidualnych, który rozpocznie się o godzinie 13:30. Zawody poprzedzi seria próbna o 12:30.

Niedzielę w Czajkowskim otworzą kwalifikacje o 9:30, natomiast pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 10:30.

Skoki w TV

Zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs indywidualny będzie można śledzić w telewizji, jednak transmisja rozpocznie się godzinę po starcie pierwszej serii konkursowej.

Sobota (05.09) – Eurosport 2 – 14:30

Niedziela (06.09) – Eurosport 2 – 11:30

Wyniki zawodów będziecie mogli również śledzić na naszej stronie.

Sytuacja w tabeli

Po sześciu konkursach indywidualnych Letniej Grand Prix, liderem cyklu jest Japończyk Kento Sakuyama, któremu udało się zebrać już 346 punktów.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Severin Freund. Jego strata do lidera wynosi 66 punktów.

Trzecie miejsce utrzymuje natomiast nasz rodak – Dawid Kubacki. Polak zgromadził na swoim punkcie 249 punktów.

Tuż za najlepszą trójką plasuje się Peter Prevc (171 punktów), piąty jest Jarkko Maeaettae (156 punktów), a szóstą pozycję zajmuje Piotr Żyła (142 punkty).

Kamil Stoch jest 10., Maciej Kot 34. ex aequo z Bartłomiejem Kłuskiem, 41. miejsce zajmuje Jan Ziobro, 43. jest Klemens Murańka, natomiast Stefan Hula plasuje się na 58. pozycji.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Aleksandra Bazułka