Aktualności

LGP Czajkowski: Pewne zwycięstwo Gangnesa, Stoch i Żyła w „10”

Gangnes-3

Kenneth Gangnes wygrał pierwszy indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. Norweg dwoma skokami na odległość 103,5 i 99,5 m zapewnił sobie kilka punktów przewagi nad drugim Robertem Kranjcem i trzecim Joachimem Hauerem. W czołowej „10” znalazło się dwóch skoczków z Polski – Piotr Żyła był siódmy, a Kamil Stoch ósmy.

Ciasno w czołówce

Druga seria przyniosła spore zmiany w czołowej „10” ukształtowanej na półmetku konkursu. O kilka pozycji, po skoku na odległość 102,5 m, przesunął się Piotr Żyła. Mieszkaniec Wisły zdołał wyprzedzić nawet trzeciego po pierwszej serii Kamila Stocha, który w finale stracił nieco więcej punktów za korzystne warunki atmosferyczne.

Pięciu Polaków z punktami

Kolejne punkty do klasyfikacji LGP zdobyli: 18. Jan Ziobro, 23. Klemens Murańka i 28. Aleksander Zniszczoł. O sporym pechu może mówić Przemysław Kantyka. Jedyny polski skoczek z kadry juniorów w Czajkowskim uzyskał 93,5 m, co dało mu 111,3 pkt. Okazało się, że prawo startu w serii finałowej dawał wynik o 0,1 pkt wyższy.

W konkursie mieliśmy jedną dyskwalifikację – uległ jej reprezentant Finlandii – Antti Aalto.

Skrócone wyniki LGP w Czajkowskim:

1. Kenneth Gangnes – 103,5 m – 99,5 m – 254,1 pkt.

2. Robert Kranjec – 102 m – 99,5 m – 250,5 pkt.

3. Joachim Hauer – 100,5 m – 99 m – 249,0 pkt.

4. Anze Semenic – 101 m – 100,5 m – 248,7 pkt.

5. Denis Kornilov – 99 m – 99,5 m – 248,2 pkt.

6. Yuumu Harada – 98 m – 103 m – 248,0 pkt.

7. Piotr Żyła – 98 m – 102,5 m – 247,9 pkt.

8. Kamil Stoch – 101 m – 99,5 m – 247,8 pkt.

18. Jan Ziobro – 96 m – 98 m – 235,2 pkt.

23. Klemens Murańka – 94,5 m – 98,5 m – 233,3 pkt.

28. Aleksander Zniszczoł – 95,5 m – 95 m – 223,3 pkt.

31. Przemysław Kantyka – 93,5 m – 111,3 pkt.

Kolejne zawody LGP w Czajkowskim już jutro. Według aktualnego programu zawodów, konkurs indywidualny wystartuje o godz. 10:30 i będzie poprzedzony serią próbną, której start przewidziano na 09:30. Przypomnijmy, że dzisiejsze zawody zostały opóźnione o 1 godzinę, ze względu na przeniesienie rywalizacji na skocznię normalną, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia dwóch oficjalnych treningów. Nie mamy jednak obecnie informacji, aby drugie zawody Letniej Grand Prix w Czajkowskim miał spotkać podobny los. O ewentualnych zmianach będziemy Was na bieżąco informować.