Aktualności

Line Jahr dla Skoki24.pl: „Moim jutrzejszym celem są dwa dobre skoki”

W sobotnim konkursie LGP w Czajkowskim, bardzo dobrze spisały się zawodniczki z Norwegii, które stanęły na 2. i 3. miejscu podium. O dzisiejszych zawodach, loteryjnej pogodzie, planach na kolejną rywalizację oraz o fenomenalnej Takanashi opowiedziała nam Line Jahr.

Radość z podium

Dzięki skokom na 92 i 98,5 metra, Line Jahr stanęła na najniższym stopniu podium. Doświadczona skoczkini z Norwegii była jednak świadoma tego, że może być wysoko sklasyfikowana. „Nie, nie jestem zbytnio zaskoczona z trzeciego miejsca. Skakałam dobrze przez całe lato i wiem, że moje najlepsze skoki są na wysokim poziomie. Jestem na prawdę zadowolona z tego, że mogę oddawać dobre skoki także w konkursach”.

Ocena konkursowych skoków

Członkini klubu Vikersund IF jest świadoma swoich możliwości na skoczni. Dlatego też cieszą ją skoki z sobotniego konkursu LGP w Rosji. „Mój dzisiejszy pierwszy skok był na średnim poziomie, natomiast drugi był już na moim wysokim poziomie. Tak więc jestem zadowolona z mojego drugiego skoku”.

Małe zainteresowanie pogodą

Line Jahr podczas konkursów nie zwraca większej uwagi na panujące wokół warunki pogodowe, gdyż jej zadaniem są dobre skoki, a nie ocena pogody. „Nie mam pojęcia jakie warunki pogodowe panowały podczas konkursu. Koncentrowałam się bowiem tylko na moim zadaniu. I na prawdę nie obchodzi mnie pogoda. Nic nie mogą z nią przecież zrobić. Mogę tylko oddać dobre skoki”.

Plany na jutro

31-letnia Norweżka ma jasno postawione cele – dwa dobre skoki w konkursie. „Mam nadzieję, że jutro w konkursie oddam dwa dobre skoki, podobne do tego z dzisiejszej 2. serii. A po zakończeniu zawodów zobaczymy, które da mi to miejsce”.

Czy ktoś pokona Takanashi?

W większości konkursów, w których wystartuje, na najwyższym stopniu podium staje Sara Takanashi. Według Jahr, Japonka jest obecnie zawodniczką, która da się jednak pokonać. „Sara Takanashi cały czas skacze na wysokim poziomie. Robiła to od wielu lat. Jest zawodniczką, którą trudno pokonać, ale myślę, że jest to możliwe któregoś dnia. Może jeszcze nie jutro, ale może zimą?”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska