Aktualności

FIS Cup Einsiedeln: Zapowiedź, program i polski skład

Mateja3Po dwutygodniowej przerwie zawodnicy wracają do rywalizacji w ramach cyklu FIS Cup. Kolejnym przystankiem międzynarodowej rywalizacji będzie Andreas Küttel-Schanze (HS-117 / K105) w Einsiedeln. Do Szwajcarii pojedzie sześciu reprezentantów Polski.

Program zawodów

Sobota, 12 września 2015
14:00 – odprawa techniczna
16:00 – oficjalny trening
18:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 13 września 2015
8:30 – seria próbna
9:30 – konkurs indywidualny

Polski skład

Podczas szwajcarskiej rywalizacji w ramach cyklu FIS Cup, zobaczymy najprawdopodobniej sześciu reprezentantów Polski. Pod bacznym okiem Roberta Matei, do Szwajcarii pojadą Dawid Jarząbek, Krzysztof Leja, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski, Adam Ruda i Andrzej Stękała. Występ Miętusa stoi jednak pod znakiem zapytania, a to ze względu na przebyty niedawno uraz stop. Ostateczna decyzja o tym, czy weźmie on udział w konkursach w najbliższy weekend, zostanie podjęta po środowych treningach w Szczyrku.

Co warto wiedzieć o skoczni w Einsiedeln?

Skoczni im. Andreasa Kuettela wraz ze skocznią im. Simona Ammanna, oraz dwoma mniejszymi obiektami, należy do kompleksu skoczni znajdujących się w Einsiedeln. Obiekty te powstały w latach 2003-2005. Letni rekord największych z tych skoczni, należy do Simona Ammanna, który podczas Mistrzostw Szwajcarii w 2009 roku, poleciał na niej na 122 metr. Oficjalny rekord obiektu – 121 metry, ustanowiony podczas LGP w 2008 roku, należy jednak do Austriaka – Gregora Schlierenzuera.

Jak było przed rokiem?

Rok temu w zawodach FIS Cup w Einsiedeln, bardzo dobrze spisał się Andrzej Stękała, który dwukrotnie stanął na podium. W sobotę przegrał z Lukasem Muellerem i Killianem Peierem. W niedzielę natomiast nie miał sobie równych, a podium uzupełniło dwóch Szwajcarów – Killian Peier i Gabriel Karlen.


  • Źródło: PZN / skisprungschanzen.com / informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska