Aktualności

Piątek w Ałmatach [program dnia]

11 września odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje przed weekendowymi zawodami pań i panów z cyklu Letniej Grand Prix w Ałmatach. Do Kazachstanu nie polecieli polscy skoczkowie, a pełne listy startowe poznamy po porannej odprawie technicznej. Dla kobiet to ostatni weekend tego letniego cyklu, a mężczyźni wystąpią jeszcze za 2 tygodnie w Hinzenbach. 

Finał LGP Pań

W weekend najlepsi skoczkowie i skoczkinie powalczą w zawodach LGP w Ałmatach. Na skoczni HS-140 odbędą się przedostatnie zawody mężczyzn, natomiast na skoczni o punkcie HS-106 w ostatnim konkursie powalczą skoczkinie.

Historia lubi się powtarzać?

Przed rokiem na tych obiektach najlepsi byli Jernej Damjan i Taku Takeuchi, a wśród kobiet Sara Takanaschi.

Program LGP w Ałmatach

Na piątek 11 września zaplanowane są odprawy techniczne, oficjalne treningi oraz kwalifikacje. Już o godzinie 6.00 odbędzie się odprawa techniczna kobiet, a pół godziny później odprawa będzie dotyczyć mężczyzn. Jako pierwsze na skoczni pojawią się panie (od 09:30), natomiast trening mężczyzn zaplanowany został na 12:00. Jeśli do zawodów zgłosi się więcej niż 50 zawodników, to o godzinie 14:00 odbędą się kwalifikacje mężczyzn przed sobotnim konkursem. W innym przypadku jury zdecyduje się najprawdopodobniej na zastąpienie kwalifikacji trzecim oficjalnym treningiem.

LGP w Ałmatach na żywo

Wyniki treningów i kwalifikacji w Ałmatach na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem naszej strony, gdzie z samego rana umieścimy listy startowe oraz relację live FIS. Żadna stacja telewizyjna nie przewidziała w piątek transmisji telewizyjnych z LGP.

Aby być na bieżąco, polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze i Instagramie, gdzie będziemy dzielić się z Wami najważniejszymi informacji związanymi ze skokami narciarskimi.

GodzinaCyklMiejsceRodzaj
06:00LGP PańAłmatyodprawa techniczna
06:30LGPAłmatyodprawa techniczna
09:30LGP PańAłmatyoficjalny trening
12:00LGPAłmatyoficjalny trening
14:00LGPAłmatykwalifikacje
20:00LPKStamsodprawa techniczna

Szukasz programu zawodów na cały weekend? Sprawdź naszą zakładkę Najbliższe zawody.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Gabriela Szopa