Aktualności

Daniel Andre Tande dla Skoki24.pl: „Konkurs był spokojny i uczciwy”

W sobotnich zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams zwycięstwo odniósł Norweg – Daniel Andre Tande. W udzielonym nam wywiadzie opowiedział m.in. o wygranej, planach na niedzielną rywalizację oraz powrocie po kontuzji.

Wielki powrót po kontuzji

W historii skoków narciarskich było już wiele przypadków wielkich powrotów zawodników po kontuzji. Czyżby takim zawodnikiem był także Daniel Andre Tande? Wygrane zawody w Stams mogą na to wskazywać. „Nie, nie jestem zaskoczony. Wiem, że moje najlepsze skoki są wystarczające dobre. Tym bardziej, że w miniony weekend wróciłem dopiero po kontuzji”.

Ocena skoków

W sobotnim konkursie LPK, Norweg oddał skoki na 113. i 117. metr, co pozwoliło mu na wygraną. 21-latek był zadowolony ze swoich prób. „Pierwsza seria konkursowa była OK, a drugi skok był już naprawdę dobry”.

Wymarzona pogoda

Członek klubu Kongsberg IF uważa, że pogoda podczas sobotnich zmagań pozwoliła na przeprowadzenie sprawiedliwych zawodów. „Warunki pogodowe podczas dzisiejszych zawodów były odpowiednie! Było dość spokojnie i przede wszystkim uczciwie”.

Plany na niedzielę

Podczas drugiego dnia austriackiej rywalizacji młody Norweg chciałby oddać na tyle dobre skoki, by móc znów zająć wysokie miejsce. „Moje plany to nadal oddawanie dobrych skoków i chciałbym przede wszystkim dobrze się bawić”.

Kolano bez zastrzeżeń

Podczas LGP w Hinterzarten Tande nabawił się kontuzji kolana, która wykluczyła go na kilka tygodni ze startów w zawodach. Jednak po miesięcznej przerwie Norweg wraca w wielkim stylu i oświadcza, że z kolanem jest już praktycznie w porządku. „Z moim kolanem jest już w porządku, choć nie mogę jeszcze wszystkiego robić. Co jednak najważniejsze – nie odczuwam bólu podczas skakania”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska