Aktualności

Halvor Egner Granerud dla Skoki24.pl: „Czołowa szóstka była w zasięgu ręki”

Halvor Egner Granerud to 19-letni skoczek z Norwegi. W sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams zajął wysokie 6. miejsce. Zawodnik jest świadomy swojej obecnej dyspozycji i zapowiada walkę również w niedzielnych zawodach.

Pozytywne nastawienie przed konkursem

Dzięki skokom na 109 i 110,5 metra, Halvor Granerud zajął 6. miejsce w Stams. „Nie jestem zbytnio zaskoczony. W ostatnim tygodniu moje skoki były dobre, więc wiedziałem, że czołowa szóstka była w zasięgu ręki”.

Skoki na plus

Mimo drobnych błędów, które Norwegowi wdarły się do sobotnich prób, jest zadowolony ze swoich skoków. „Moje dzisiejsze skoki były solidne. Co prawda trochę za wcześnie się odbiłem, więc kosztowało mnie to kilka metrów. Jestem jednak z nich zadowolony”.

Doskonała pogoda

Rzadko się zdarza, by pogoda nie przeszkadzała zawodnikom podczas zawodów. Sobotnie zawody w Stams przebiegały jednak w idealnych warunkach. „Pogoda była doskonała! Nie było wiatru, więc zawody były bardzo sprawiedliwe”.

Plany na niedzielę

Podczas niedzielnego konkursu LPK członek klubu Asker Skiklubb chciałby wyeliminować drobne błędy z sobotnich skoków. „Jutro chciałbym oddać skoki, w których wszystko będzie zrobione w odpowiednim czasie i mam nadzieję zająć jakieś dobre miejsce”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska