LGP Ałmaty: Wygrana Stefana Krafta, Kranjec i Hazetdinov na podium

Za nami kolejny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Dzisiejszym triumfatorem okazał się powracający do rywalizacji Austriak Stefan Kraft. Podium dopełnili Robert Kranjec oraz Ilmir Hazetdinov. Polacy nie startują w Kazachstanie.

Wielka loteria

Położony w środkowej Azji Kazachstan nie zachęcił zbyt wielu zawodników do dalekiej podróży, wynikiem czego na starcie stawiło się tylko 35 zawodników. Loteryjne warunki, szczególnie w pierwszej serii sprawiały, że zawodnicy mieli dodawane niemal 50 punktów za wiatr. Druga seria przebiegła o wiele sprawniej. Liderujący po pierwszej serii Stefan Kraft nie dał odebrać sobie zwycięstwa po skokach na odległość 125 m oraz 130 metrów. Ze stratą aż 14,5 punktu do Austriaka na drugim miejscu uplasował się Robert Kranjec (123 m/135 m). Słoweniec utwierdza kibiców w przekonaniu, że wraca do swojej wysokiej formy sprzed lat. Zaskoczeniem dzisiejszego dnia może być trzecie miejsce Rosjanina Ilmira Hazetdinova ze skokami na odległość 123 m oraz 128 m.

Japończycy i Słoweńcy wysoko

Mimo braku japońskiego skoczka na podium można stwierdzić, że konkurs był dla nich udany. Tuż za podium znalazł się Shohei Tochimoto (123 m/133 m) oraz lider klasyfikacji generalnej Kento Sakuyama (124 m/126 m), który nadal ma szansę na triumf w tym prestiżowym cyklu. Zadowoleni mogą być również Yumu Harada, który rywalizację ukończył na 7. miejscu (127 m/ 125 m), Kenshiro Ito (117,5 m/132 m) na 9. pozycji oraz Junshiro Kobayashi (123,5 m/131,5 m), który zamknął pierwszą dziesiątkę konkursu.

Oprócz świetnie spisującego się w ostatnim czasie Roberta Kranjca, kroku dotrzymują mu jego koledzy z kadry. Młody Anze Semenic, którego początek letnich konkursów nie był zachwycający dziś uplasował się na dobrym 6. miejscu ze skokami na odległość 123,5 m oraz 134 metry. Powód do zadowolenia może mieć również Anze Lanisek ukończył rywalizację na 8. pozycji (124 m/130 m). W drugiej dziesiątce na 13. miejscu znalazł się też Jaka Hvala (121,5 m/129,5 m).