LGP Ałmaty: Kobayashi zwycięża, Kraft i Sakuyama na podium

Kobayashi-3

Niedzielne zmagania na skoczni Gornyj Gigant padły łupem Japończyka Junshiro Kobayashi. Wczorajszy zwycięzca Stefan Kraft ze stratą 4,1 punktu zajął drugie miejsce. Podium dopełnił kolega z japońskiej drużyny – Kento Sakuyama, który umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji Letniej Grand Prix. Polacy nie startowali w Kazachstanie.

Ponowna dominacja Japończyków

Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni nie zwalniają tempa. Oprócz pierwszego i trzeciego miejsca zajętego przez Japończyków, tuż za podium uplasował się Yumu Harada (133 m/136 m). Dobrą siódmą pozycję zajął Kenshiro Ito ze skokami na odległość 133 m i 127 metrów. Shohei Tochimoto (135 m/125,5 m) znalazł się w drugiej dziesiątce.

Pozytywne niespodzianki

Z dzisiejszego konkursu zadowolony może być Szwajcar Luca Egloff (129,5 m/131 m), który zajął piąte miejsce. Słoweniec Anze Semenic po raz kolejny pokazał, że jego forma jest stabilna i ze skokami na odległość 132 m i 129,5 metra objął 6. pozycję. Powód do radości może mieć również Ville Larinto. 25-letni skoczek z Lahti uplasował się na 8. miejscu (128,5 m/134 m). Pierwszą dziesiątkę dopełnili Jaka Hvala (129 m/134 m) oraz Manuel Poppinger (126 m/133 m).

Kibice mogą czuć niedosyt co do miejsca Roberta Kranjca, który po pierwszej serii był czwarty (134,5 m), jednak skok w finałowej serii nie pozwolił mu na utrzymanie lub poprawienie lokaty. Ostatecznie zajął 19. miejsce (119 m).