Martti Nomme mistrzem Estonii

Poprzedni weekend stał nie tylko pod znakiem zawodów z cyklu Letniej Grand Prix. W Estonii rozegrane zostały męskie i żeńskie mistrzostwa tego kraju, w których triumfował 22-letni zawodnik z Võru, Martii Nomme. Kobiece zawody wygrała Annemarii Bendi.

Konkurs był rozgrywany na skoczni HS100, gdzie już po pierwszej serii Nomme wyprzedził drugiego Kristjana Ilevsa aż o 11 punktów przy skoku na odległość 94,5 m. W drugiej próbie uzyskał 89 metrów, jednak wystarczyło to, aby obronić pozycję lidera. Podium dopełnił wspomniany Ilevs (90 m/89,5 m) oraz Rauno Loit (89,5 m/86,5 m).

W konkursie pań triumfowała Annemarii Bendi (80 m/75 m). Druga była Triinu Hausenberg (59 m/57,5 m), a na trzecim miejscu uplasowała się Sandra Sillaste (54,5 m/53,5 m).

Dla Marttiego Nomme to lato jest niewątpliwie najlepsze w karierze. Młody Estończyk swoje pierwsze punkty zdobył w tym sezonie podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kuopio, gdzie zajął 10. miejsce, a później znalazł się w najlepszej „trzydziestce” konkursu LGP w Czajkowskim.

• Źródło: berkutschi.com