Aktualności

LPK: Niedziela w Oslo będzie nasza?

Wyniki sobotnich zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo zaskoczyły wielu kibiców. Jedną z przyczyn niespodziewanych rezultatów był zmienny wiatr, który w skokach narciarskich potrafi rozdawać karty. Jeśli niedzielne zawody będą sprawiedliwe, możemy liczyć na miejsca biało-czerwonych w ścisłej czołówce. Początek zmagań mężczyzn o godz. 12:15. 

Sobotni niedosyt

Po dominacji  polskich skoczków w treningu i serii próbnej poprzedzającej sobotnią rywalizację mężczyzn w Oslo, apetyty kibiców zostały mocno rozbudzone. Wydawało się, że polscy zawodnicy na czele z Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim będą walczyć o miejsca w czołowej trójce. Do wspomnianego pudła zabrakło kilku metrów, co nie zmienia faktu, że w czołowej „10” uplasowało się trzech reprezentantów Polski. Po zawodach Maciej Kot nie krył niedosytu. „Sobota nie była szczęśliwa” – napisał na Facebooku skoczek.

Sobota nie była szczęśliwa. Po fajnych skokach na treningu oficjalnym, w konkursie popełniłem niestety parę błędów. Do…

Posted by Maciej Kot on 19 września 2015

Niedziela będzie nasza?

Szansę na rewanż polscy zawodnicy mają już w niedzielę. Seria próbna mężczyzn rozpocznie się o 11:15, a godzinę później odbędzie się indywidualny konkurs LPK w Oslo. Na starcie zobaczymy 58 skoczków z 14 krajów.

Panie zakończą LPK

Niedziela to także dzień rywalizacji kobiet, które na skoczni Midtstubakken (HS-106 / K95) w Oslo pojawią się o 09:15 i będzie to dla nich ostatni konkurs tego cyklu.

Program zawodów LPK w Oslo

Niedziela, 20.09.2015

08:30 – seria próbna kobiet

09:15 – konkurs indywidualny kobiet

11:15 – seria próbna mężczyzn

12:15 – konkurs indywidualny mężczyzn

Wyniki konkursów zaraz po ich zakończeniu znajdziecie na skoki24.pl.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Przemysław Krawiec