Aktualności

LPK: Tande wygrywa, Kot trzeci w Oslo

Mimo sporej przewagi na półmetku Maciej Kot zajął 3. miejsce miejsce w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Polak po krótkim drugim skoku (94,5 m) przegrał z dwoma Norwegami, którzy podobnie jak w rywalizacji pań byli u siebie nie do pokonania. Wygrał Daniel Andre Tande, a drugą pozycję wywalczył Fredrik Bjerkeengen.

Pech Kota

Warto zaznaczyć, że najlepsi skoczkowie z pierwszej serii nie trafili na korzystne warunki w finale. Zajmowane wysokie pozycje stracili oprócz Macieja Kota także Andreas Stejernen i Jakub Janda.

Awans Kubackiego

W czołowej „10” znalazło się jeszcze dwóch skoczków reprezentujących biało-czerwone barwy. Na 7. miejscu po skokach na odległość 102 i 101,5 m uplasował się Stefan Hula, a Dawid Kubacki dzięki 100-metrowej próbie w finale z 17. miejsca zajmowanego na półmetku wskoczył na 9. pozycję.

Punkty Zniszczoła i Bieguna

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej LPK zdobyli w niedzielę Aleksander Zniszczoł (21.) oraz Krzysztof Biegun (26.). Do serii finałowej nie awansował Bartłomiej Kłusek. Polak po uzyskaniu 86 metrów został sklasyfikowany na odległym 50. miejscu.

Kierunek – Klingenthal

Najbliższe finałowe  zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego już 3 i 4 października w niemieckim Klingenthal.

MiejsceZawodnikSkok ISkok IIPunkty
1TANDE, Daniel Andre104.0102.0247.7
2BJERKEENGEN, Fredrik98.5104.5245.7
3KOT, Maciej105.094.5245.5
4JANDA, Jakub102.596.5242.5
5SCHIFFNER, Markus101.5104.0241.8
6STJERNEN, Andreas103.092.5240.7
7HULA, Stefan102.0101.5240.6
8GRANERUD, Halvor Egner101.5100.5239.5
9KUBACKI, Dawid99.0100.0232.1
10ROEE, Espen96.599.0231.0
11LINDVIK, Marius101.098.0230.3
12AIGNER, Clemens103.094.5227.3
13ALTENBURGER, Florian100.594.0226.5
14WANK, Andreas93.097.5225.6
15TOLLINGER, Elias96.595.0225.1
16BJOERENG, Joacim Oedegaard101.093.5223.3
17HUBER, Stefan98.095.0223.2
18QUECK, Danny97.094.5219.9
19NEUMAYER, Michael100.593.5217.8
20ASCHENWALD, Philipp97.092.0216.8
21ZNISZCZOL, Aleksander94.591.5212.0
22PEIER, Killian95.590.0211.6
23REISENAUER, Janni94.090.0208.1
24HAUKEDAL, Richard96.089.5207.8
25BERGER, Lars Brodshaug94.588.0206.0
26BIEGUN, Krzysztof91.089.0205.2
27ZUPANCIC, Miran101.086.0203.2
28ITO, Masamitsu92.587.0201.6
29VANCURA, Tomas97.086.0200.6
30WINTER, Paul95.085.0196.8
31SOEBERG, Sigurd Nymoen94.086.0191.1

  • Źródło: FIS / informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz