Vuokatti: Ahonen mistrzem Finlandii

W miniony weekend na skoczni HS-100 we Vuokatti, odbyły się Mistrzostwa Finlandii. W niedzielnym konkursie indywidualnym mężczyzn zwyciężył Janne Ahonen, natomiast w sobotniej rywalizacji drużyn, najlepszą ekipą okazała się Lahden Hiihtoseura.

Ahonen mistrzem Finlandii

38-letni Janne Ahonen dzięki skokom na 97,5. i 99. metr (263,0 pkt.) wywalczył tytuł mistrza Finlandii. Na 2. stopniu podium, ze stratą 7 punktów, stanął Ville Larinto (100,5/94,5), a podium uzupełnił Jarkko Maeaettae (96/96; 253,5 pkt.). O dużym pechu może mówić Lauri Asikainen (99,5/95), który do podium stracił zaledwie 0,5 punktu.

Pełne wyniki znajdziecie >>TUTAJ<<

Loeytaeinen najlepszy wśród juniorów

W niedzielnej rywalizacji juniorów, czyli w kategorii do lat 18stu, najlepszym zawodnikiem okazał się Niko Loeytaeinen, który triumf odniósł dzięki skokom na 94. i 93,5. metra (238,0 pkt.). Na podium stanęli ponadto Henri Kavilo (87,5/91), który do lidera stracił aż 18 punktów, a także Markus Virrantalo (85/90; 212,0 pkt.). Warto tutaj również wspomnieć, że w tej kategorii wystartował Mico Ahonen – syn Janne. Potomek fińskiego weterana, po skokach na 73 i 71 metr (142,0 pkt.), zajął 14. pozycję.

Pełne wyniki dostępne >>TUTAJ<<

Sobotnia rywalizacja drużynowa

W sobotę, 19 września, na skoczni HS-100 we Vuokatti, odbyła się drużynowa rywalizacja o mistrzowski tytuł. Najlepszą ekipą okazała się Lahden Hiihtoseura, w skład której weszli Ossi-Pekka Valta, Frans Tähkävuori, Ville Larinto oraz Janne Ahonen, który okazał się najmocniejszym ogniwem teamu. Czwórka ta wspólnie uzyskała notę 919,0 punktów. Na 2. miejscu, ze stratą 157 punktów, uplasowała się drużyna Ounasvaaran Hiihtoseura (J.Heikkinen, Alamommo, Olli, Ilola), a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Kuusamon Erae-Veikot 1 (Ojala, K.Heikkinen, V.Heikkinen, Asikainen) z notą 729,5 punktu.