Aktualności

Zdena Pesatova dla Skoki24.pl: „Nie marzyłam nawet o takich wynikach”

Zdena Pesatova to 16-letnia reprezentantka Czech, członkini klubu Jkl Desna. Podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo zajęła 7. i 3. miejsce, co było jej jednymi z lepszych wyników w karierze.

Radość z wyników

Dzięki czterem w miarę równym skokom, Zdena Pesatova zajęła w Oslo odpowiednio 7. i 3. miejsce. Czeszka nie kryła zadowolenia z tak wysokich wyników. „Oh, tak! Byłam bardzo zaskoczona, ponieważ nie marzyłam nawet o takich wynikach”.

Ocena skoków

16-latka przyznała, że pierwsze skoki na obiekcie HS-106 nie należały do zbyt udanych, ale z każdym kolejnym było coraz lepiej. „Moje pierwsze skoki na tej skoczni nie były dobre. Jednak z każdym skokiem było coraz lepiej”.

Pogoda na plus

Mimo lekkich podmuchów wiatru, norweskie zawody przebiegały bez większych problemów. „Było trochę wietrznie, ale było super”.

Szczyt obecnych marzeń

Pesatova jest zawodniczką dopiero wkraczającą w świat „poważnych” skoków. Dlatego też 8. pozycja w klasyfikacji generalnej LPK, była dla niej wielkim osiągnięciem. „W tym roku dopiero zaczęłam skakać z tymi lepszymi zawodniczkami ze świata. Zatem jestem zadowolona, że mogłam zająć 8. miejsce”.

Najbliższe plany

Kolejny cykl zawodów kobiet dobiegł końca. Młoda Czeszka będzie zatem teraz głównie skupiała się na doskonaleniu swoich skoków przed nadchodzącym sezonem zimowym. „W najbliższym czasie mamy w planach kilka obozów treningowych. Mam więc nadzieję, że moje skoki będą coraz lepsze, i że będę gotowa na sezon zimowy”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska