Aktualności

Sobota ze skokami: Hinzenbach i Rasnov

Przed nami kolejny emocjonujący weekend ze skokami narciarskimi. W sobotniej rywalizacji zobaczymy zarówno panie jak i panów walczących o zwycięstwo w rumuńskim Rasnovie. Nie zabraknie także wrażeń w austriackim Hinzenbach, gdzie najlepsi skoczkowie zaprezentują się podczas treningów i kwalifikacji przed finałowymi zawodami Letniej Grand Prix 2015.

FIS Cup Pań Rasnov

Na początku na skoczni HS71 swoich sił spróbują panie występujące w konkursie rangi FIS Cup. O godzinie 9 zostanie przeprowadzony oficjalny trening, następnie odbędzie się seria próbna, która poprzedzi pierwszą serię konkursową (11:00).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriaczka – Jacqueline Seifriedsberger (200pkt.), która wyprzedza Kingę Rajdę (184pkt.) oraz Arantxe Lancho (160pkt.).

8:00 – odprawa techniczna
9:00 – oficjalny trening
10:30 – seria próbna
11:00 – konkurs indywidualny

FIS Cup Rasnov

Później swoją szansę będą mieli panowie, którzy zaprezentują umiejętności na skoczni HS100 w rumuńskim Rasnovie. Organizatorzy zaplanowali na godzinę 13:00 oficjalny trening, z kolei o 14:30 rozpocznie się seria próbna, a po niej I seria konkursowa

Liderem cyklu jest Niemiec – Danny Queck (361pkt.), drugi jest Andraz Pograjc (273pkt.), a trzecie miejsce zajmuje Florian Altenburger (259pkt.).

8:00 – odprawa techniczna
13:00 – oficjalny trening
14:30 – seria próbna
15:30 – konkurs indywidualny

LGP Hinzenbach

Zwieńczeniem dnia będzie występ najlepszych skoczków świata w austriackim Hinzenbach. Dzień przed finałowym konkursem kończącym tegoroczną edycję Letniej Grand Prix 2015 zawodnicy wezmą udział w oficjalnym treningu oraz wieczornych kwalifikacjach. Warto w tym momencie wspomnieć, iż zwycięstwo w klasyfikacji generlanej LGP 2015 zapewnił sobie Japończyk Kento Sakuyama. Z pewnością liczymy jeszcze na udanych występ naszych reprezentantów, którzy nie raz udowodnili, że stać ich na dalekie skakanie.

10:00 – odprawa techniczna
15:00 – oficjalny trening
17:00 – kwalifikacje

Składy ekip na LGP w Hinzenbach znajdziecie TUTAJ. Pełną listę startową poznamy natomiast w sobotę po odprawie technicznej.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Kasjaniuk