Aktualności

LGP Hinzenbach: Schlierenzauer wygrywa kwalifikacje

Kwalifikacje przed niedzielnym konkursem z cyklu LGP w Hinzenbach wygrał Gregor Schlierenzauer. Austriak skoczył 89,5 metra i wyprzedził Petera Prevca i Andreasa Stjernena. W sobotniej rywalizacji zobaczymy wszystkich Polaków.

Schlierenzauer wraca na szczyt
Gregor Schlierenzauer zdominował sobotnie kwalifikacje skacząc 89,5 metra. Tuż za nim znaleźli się Peter Prevc (87,5m) oraz Andreas Stjernen (86,5m). Miejsce w pierwszej dziesiątce wywalczyli także: Vladimir Zografski (86m), Roman Koudelka (85m), Clemens Aigner (86m), Stephan Leyhe (86,5), a także Jan Ziobro (84,5m).

Wyniki Polaków
Najlepszym z Polaków okazał się być Jan Ziobro, który skacząc 84,5m zajął 10. lokatę. Maciej Kot uplasował się na miejscu 14. (83,5m). Najsłabiej wypadł Klemens Murańka. Polak skoczył 81,5m zajmując 39. lokatę. Kamil Stoch (83m), Piotr Żyła (86m) oraz Dawid Kubacki, który nie oddał skoku w kwalifikacjach, udział w jutrzejszych zawodach mieli już zapewniony.

MiejsceNr startowyKwalifikacjaZawodnikOdległośćPkt.
11QSCHLIERENZAUER, Gregor89.5125.3
259QPREVC, Peter87.0121.2
315QSTJERNEN, Andreas86.5119.3
49QZOGRAFSKI, Vladimir86.0117.3
526QKOUDELKA, Roman85.0116.5
64QAIGNER, Clemens86.0115.5
743QLEYHE, Stephan86.5115.4
724QKRAUS, Marinus85.0115.4
949QITO, Kenshiro84.0114.7
1051QZIOBRO, Jan84.5114.2
1127QDESCOMBES SEVOIE, Vincent84.0114.1
1230QVELTA, Rune83.5113.9
1317QJUSTIN, Rok83.0113.7
1432QKOT, Maciej83.5113.5
1554QWELLINGER, Andreas82.5113.2
1648QFANNEMEL, Anders84.5112.8
1721QAHONEN, Janne83.5112.6
1852QHAUER, Joachim83.0112.4
1947QHAZETDINOV, Ilmir82.0111.8
2038QOLLI, Harri83.5111.7
2022QHAYBOECK, Michael83.0111.7
2229QSCHIFFNER, Markus83.0111.6
233QTOLLINGER, Elias84.0111.1
246QPEIER, Killian83.5110.6
2537QEISENBICHLER, Markus83.0110.2
2555QHLAVA, Lukas80.5110.2
2710QGRANERUD, Halvor Egner82.5109.5
2840QMAKSIMOCHKIN, Mikhail82.5108.8
2825QBRESADOLA, Davide82.0108.8
3044QLANISEK, Anze82.0108.7
3031QASCHENWALD, Philipp81.0108.7
322QHUBER, Stefan83.0108.6
3336QFETTNER, Manuel82.5107.4
3453QFREITAG, Richard80.5106.8
355QALTENBURGER, Florian85.0106.7
3628QKOFLER, Andreas83.0106.5
3735QLARINTO, Ville81.5105.8
3846QDESCHWANDEN, Gregor80.5105.2
3934QMURANKA, Klemens81.5104.7
4041QPOPPINGER, Manuel82.5104.4
407QCOLLOREDO, Sebastian81.0104.4
4268PQGANGNES, Kenneth86.5-
4262PQZYLA, Piotr86.0-
4269PQSAKUYAMA, Kento85.5-
4264PQKRAFT, Stefan85.0-
4261PQSTOCH, Kamil83.0-
4265PQSEMENIC, Anze81.0-
4260PQHARADA, Yumu79.5-
4263PQKOBAYASHI, Junshiro78.5-
5056NQHVALA, Jaka80.0104.1
5142NQMATURA, Jan80.0102.5
5218NQBICKNER, Kevin80.0102.2
5323NQBOYARINTSEV, Vladislav78.5101.7
5416NQCECON, Federico79.5101.1
5513NQGLASDER, Michael79.5100.3
5620NQLAMY CHAPPUIS, Ronan78.099.9
578NQROMASHOV, Alexey78.599.7
5812NQPRISLIC, Ernest78.598.6
5933NQKAELIN, Pascal75.597.4
6058NQTOCHIMOTO, Shohei77.596.5
6150NQEGLOFF, Luca76.096.1
6239NQDEZMAN, Nejc77.595.3
6311NQMABUCHI, Minato77.094.0
6419NQNOMME, Martti74.589.9
6514NQMUMINOV, Sabirzhan69.571.1
6645NQJANDA, Jakub83.0111.5
6757NQMAEAETTAE, Jarkko78.099.1
DNS66PQKUBACKI, Dawid--
DNS67PQFREUND, Severin--

  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Kamila Walter

Dodaj komentarz