Aktualności

Nowe skocznie w Falun już w 2016 roku

Lugnet_Falun-DP

Mistrzostwa Świata w Falun odniosły niebywały sukces. Dzięki temu właśnie teraz budują się nowe skocznie, które mają być oddane do użytku już na początku przyszłego roku. Będą mogli korzystać z nich najmłodsi adepci skoków narciarskich.

Nowości na „Lugnet”

Jeszcze tej jesieni przy kompleksie skoczni Lugnet powstaną trzy mniejsze obiekty: K-8, K-15 i K-35. Jeżeli prace nad nowymi skoczniami przebiegną zgodnie z planem to już na początku 2016 roku będzie można na niej oddawać pierwsze skoki.

Na ten temat wypowiedział się Dan Nygren, przedstawiciel lokalnych władz miasta Falun:

„Bardzo się cieszę, że jeszcze tej zimy będziemy w stanie zaoferować możliwości treningu naszym najmłodszym. Realizacja projektu, to dotrzymanie obietnicy, którą złożyliśmy jeszcze przed mistrzostwami świata. Cieszymy się z dobrej wiadomości, którą przekazujemy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, oraz z faktu, że w ten sposób pomożemy w rozwoju miejscowego Holmens IF.”

W tej sprawie głos zabrał również Jan Halvardsson, prezes wspomnianego klubu Holmens IF:

„Możliwość oddawania skoków na małych skoczniach jeszcze tej zimy jest dla nas bardzo ważna. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli możliwość odbudowania struktur szkoleniowych w naszym klubie. Mam nadzieję, że już wkrótce uda nam się powrócić do naboru jaki mieliśmy początkiem lat 2000-nych.”

Łączny koszt budowy oscyluje wokół kwoty 320.000€, która zostanie przekazana od miasta Falun. W celu zmniejszenia kosztów została nawiązana współpraca z lokalną akademią inżynierii górniczej, która ma podjąć się prac ziemnych.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Skocznie „Lugnet” w Falun, autor: Matthias Wilke, domena publiczna

O autorze

Paulina Ziemiańska