Aktualności

Zapowiedź niedzieli: LPK i Puchar Prezesa PZN

Klingenthal-CC-BY-SA 3.0

Nadchodząca niedziela zapowiada się bardzo interesująco. Po trzynastu konkurach odbywających się na przestrzeni trzech miesięcy, przyszedł czas na finał Letniego Pucharu Kontynentalnego, po którym poznamy zwycięzcę całego cyklu. 4 październik to także drugi dzień rywalizacji o Puchar Prezesa PZN w Zakopanem.

Finał Letniego Pucharu Kontynentalnego
W niedzielę (04.10) na skoczni w Klingenthal odbędzie się finałowy konkurs wieńczący zmagania skoczków w tegorocznym Letnim Pucharze Kontynentalnym. Na starcie znalazło się 66 zawodników w tym 6 Polaków- Andrzej Stękała, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Po rywalizacji na Vogtland-Arenie poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej cyklu. Na chwilę obecną wydaje się nim być Daniel Andre Tande, który po ostatnim konkursie wyprzedza drugiego Dawida Kubackiego o 85 punktów.

Program  LPK w Klingenthal
09:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

Puchar Prezesa PZN
Niedzielny poranek to także drugi dzień rywalizacji skoczków o Puchar Prezesa PZN w Zakopanem. W sobotę na Wielkiej Krokwi triumfował Artur Kukuła, tuż za nim uplasował się Adam Ruda, a trzecie miejsce na podium uzupełnił Łukasz Podżorski. Jak będzie tym razem? Przekonamy się po 10:00.

Program zawodów w Zakopanem:
10:00 – seria próbna – skocznia HS-134
bezpośrednio potem – konkurs indywidualny o Puchar Prezesa PZN


O autorze

Kamila Walter