Aktualności

Wielka Krokiew miejscem niecodziennego wyzwania

Już jutro w południe na zakopiańskiej skoczni będziemy świadkami nietypowego biegu. Tym razem nie skupimy się na skoczkach narciarskich i dalekich lotach, ale na schodach i Marcie Górce, która trzykrotnie wbiegnie na skocznię aby pokazać, że jeśli tylko czegoś się pragnie, można tego dokonać nawet wbrew chorobie. Przeczytajcie sami!

Rekord dla innych

W środę o 12:00 instruktor kulturystyki i trener personalny Marta Górka podejmie się nietypowego wyzwania na Wielkiej Krokwi. Przed nią wyczerpujące wejście na skocznię w masce utrudniającej oddychanie z podrzutem ciężarka o masie 6 kilogramów na każdym stopniu. Łącznie wejdzie na Krokiew trzy razy i przerzuci 20 ton! A wszystko to, aby dać innym siłę do walki oraz wesprzeć w chorobie.

– Robię to nie tylko dla siebie ale także dla ludzi chorych na astmę i alergię oraz przewlekłą obstrukcyjną chorobę płuc. W tym rekordzie zawarte są przesłania. Mianowicie maska, którą integruję się z osobami cierpiącymi na tą przypadłość, że pomimo braku tlenu walczę. Schody po których trzeba iść przekazują, że trzeba brnąć zawsze do przodu jak najwyżej pomimo przeszkód. Ciężar odważników to ciężar ludzkich problemów, który każdy nosi na sobie – pisze Marta Górka na swoim facebookowym profilu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uda się również pobić rekord świata i Guinnessa. W czasie ustanawiania rekordu Marta Górka będzie zbierać pieniądze dla dzieci.

To już jutro o 12 na Wielkiej Krokwi MÓJ REKORD gdzie przerzuce 20 ton w masceCzy stres jest??? No jasne że tak….

Posted by Marta Górka Wojtowicz – Nuke Woman on 6 października 2015


  • Źródło: facebook.com/nukewomen, 24tp.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Aleksandra Bazułka