Aktualności

Gundersson i Nordin z mistrzowskimi tytułami

Szwecja-Flaga

W minioną sobotę, 3 października, na skoczni HS-90 w Örnsköldsvik odbyła się rywalizacja o tytuł mistrza i mistrzyni Szwecji. Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Car Nordin, a wśród zawodniczek najlepsza okazał się Matilda Gundersson.

Nordin znów triumfuje

Spośród 10 zawodników, którzy w ostatnią sobotę wzięli udział w rywalizacji o tytuł mistrza Szwecji, najlepszy okazał się Carl Nordin. Szwed wygraną zapewnił sobie skokami na 90. i 91. metr (227,5 pkt.). Na 2. pozycji, ze stratą 28 punktów, uplasował się Olof Lundgren (83,5/84,5). Podium uzupełnił natomiast Josef Larsson (80,5/88; 197,5 pkt.).

Gundersson najlepsza wśród pań

Pierwszy raz od dłuższego czasu zostały przeprowadzone również mistrzostwa Szwecji kobiet. Wśród czterech zawodniczek, które pojawiły się na starcie, najlepiej zaprezentowała się Matilda Gundersson, która wygrała dzięki skokom na odległość 78 i 77 metrów (163,5 pkt.). Ponadto na podium stanęły Frida Westman (73/81; 161,5 pkt.) oraz Astrid Moberg (71,5/78; 151,5 pkt.).

Pełne wyniki M i K >>TUTAJ<<

Holmens IF najlepszą drużyną

Również w sobotę odbyła się rywalizacja drużyn, która miała nietypowy charakter, gdyż walka toczyła się między ekipami złożonymi z dwóch zawodników. Wystartowały również dwie ekipy żeńskie. Najlepszą drużyną okazała się ekipa Holmens IF, w skład której weszli Simon Eklund i Olof Lundgre. Uzyskali oni łączną notę 440 punktów. Podium uzupełnione zostało przez drużyny Sollefteå 1 i Sollefteå 2. W skład pierwszej z nich weszli Sebastian de Wall i Josef Larson (424 pkt.), a w skład drugiej Anton Eriksson i Marcus s Flemström (325,5 pkt.).

Pełne wyniki konkursu drużynowego


  • Źródło: backhoppning.se

O autorze

Katarzyna Służewska