Aktualności

Mistrzostwa Polski w Szczyrku zakończą letni sezon

Szczyrk-22-3

9 i 10 października na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku odbędą się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na starcie dwóch konkursów – indywidualnego i drużynowego – zobaczymy najlepszych zawodników z naszego kraju.

Program MP w Szczyrku

Rywalizacja rozpocznie się w piątek 9 października i będzie toczyć się naprzemiennie w dwóch kategoriach – żeńskiej i męskiej. Po dopołudniowych zawodach w kombinacji norweskiej na rozbiegu pojawią się skoczkinie (14:15), które wezmą udział w serii próbnej. Następnie o godz. 14:30 swoją rywalizację rozpoczną panowie, którzy na początek wezmą udział w kwalifikacjach. O 15:45 odbędzie się pierwsza seria konkursowa pań, gdzie mistrzowskiego tytułu sprzed roku będzie bronić Magdalena Pałasz. Kwadrans później wystartuje pierwsza oceniana seria skoków mężczyzn. Finałowe rozgrywki kobiet i mężczyzn odbędą się po godzinie 17 – najpierw na starcie zobaczymy panie, a później najlepszą „30” mężczyzn.

W sobotę 10 października czeka nas rywalizacja drużynowa. Konkurs rozpocznie się o 11:00 i będzie poprzedzony serią próbną (10:00).

Gdzie kupić bilety?

Bilety na letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku można będzie zakupić w dniu zawodów przed wejściem na skocznię. Ceny wejściówek wynoszą odpowiednio: 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące).

Szczyrk zaprasza na Memoriał Olimpijczyków

Kompleks skoczni Skalite w Szczyrku, fot. Przemysław Krawiec

Faworytki

Główną kandydatką do złotego medalu wydaje się być Kinga Rajda. Podopieczna Sławomira Hankusa tego lata wygrała jedne zawody z cyklu FIS Cup rozgrywane w Szczyrku, a podczas drugiego konkursu stanęła na trzecim stopniu podium. Nasza skoczkini ma również na koncie dobry występ w zawodach FIS Carpath Cup i FIS Cup w rumuńskim Rasnovie.

Do zajęcia czołowych lokat pretenduje co najmniej kilka skoczkiń. Oprócz wspomnianej Kingi Rajdy, spore szanse na medal mistrzostw Polski ma zeszłoroczna triumfatorka – Magdalena Pałasz, a  także jej koleżanka z kadry – Joanna Szwab. Niewykluczone, że dobry występ zaliczy również Paulina Cieślar, która mimo młodego wieku na skoczni w Szczyrku wielokrotnie pokazywała się z dobrej strony.

Pałasz_Szwab_Rajda_MP1

Magdalena Pałasz, Joanna Szwab i Kinga Rajda na podium MP w Szczyrku 2014, fot. Kacper Kolenda

Faworyci

W przypadku mężczyzn lista nazwisk skoczków, którzy mają spore szanse na czołowe lokaty jest znacznie dłuższa. Ten sezon letni pokazał, że mamy grupę kilku, a może nawet kilkunastu skoczków, którzy są w dobrej formie i zawsze należy się z nimi liczyć. Obrońcą tytułu będzie Piotr Żyła, który triumfował na skoczni w Szczyrku przed rokiem. Obok aktualnego letniego mistrza Polski spore szanse na wysokie pozycje mogą mieć także doskonale spisujący się zawodnicy z kadry B: szczególnie Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz wracający ostatnio do wysokiej formy Bartłomiej Kłusek. Nie można zapominać oczywiście o podopiecznych Łukasza Kruczka (Kamil Stoch, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł), którzy z pewnością wrzucą swoje przysłowiowe trzy grosze do walki o medale.

podium,Stoch,Żyła,Kłusek

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Bartłomiej Kłusek na podium MP w Szczyrku 2014, fot. Kacper Kolenda

Szczegółową relację z MP w Szczyrku znajdziecie na skoki24.pl. Oprócz wyników obu konkursów i obszernej fotorelacji, zaprezentujemy Wam także wiele wypowiedzi skoczków, skoczkiń i trenerów. Śledźcie nas również na Facebooku, Twitterze i Instagramie, gdzie możecie liczyć na najświeższe informacje.

Fotorelację z zeszłorocznych mistrzostw Polski w Szczyrku znajdziecie << TUTAJ >>


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec