Aktualności

MP Szczyrk: 9 zawodniczek i 81 skoczków na starcie

W piątkowe popołudnie na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w Skokach Narciarskich. Na liście startowej w kategorii żeńskiej widnieją nazwiska tylko 9 skoczkiń, a wśród panów na starcie kwalifikacji zobaczymy aż 81 zawodników.

Program MP w Szczyrku

Piątek, 09.10.2015
14:15 – seria próbna kobiet
14:30 – kwalifikacje
15:45 – konkurs skoków kobiet (pierwsza seria)
16:00 – konkurs skoków mężczyzn (pierwsza seria)
17:00 – konkurs skoków kobiet (seria finałowa)
17:15 – konkurs skoków mężczyzn (seria finałowa)

Sobota, 10.10.2015
10:00 – drużynowy konkurs skoków (seria próbna)
11:00 – drużynowy konkurs skoków (pierwsza seria)
12:10 – drużynowy konkurs skoków (seria finałowa)

 

Lista startowa kobiet

W drugich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich kobiet na starcie zaprezentuje się 9 zawodniczek. Obok broniącej tytułu Magdaleny Pałasz (9. nr startowy), na starcie znajdą się również srebrna medalistka poprzednich zmagań – Joanna Szwab (nr 8) oraz zdobywczyni brązu sprzed roku – Kinga Rajda (nr 3). Do rywalizacji zgłosiła się także Paulina Cieślar (nr 1), Monika Luber (nr 2), Kamila Karpiel (nr 4), Katarzyna Pałasz (nr 5), Anna Twardosz (nr 6) i Kil Joanna (nr 7).

Lista startowa mężczyzn

Do walki o tytuł letniego mistrza Polski stanie bardzo wielu skoczków. W kwalifikacjach weźmie udział aż 81 sportowców. Czołowa „10” sprzed roku (Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł) udział w konkursie głównym ma już zapewniony. Wiadomo również, że na starcie zobaczymy wszystkich zagranicznych zawodników (z Czech, Słowacji i Kazachstanu), którzy postanowili gościnnie wziąć udział w naszym krajowym czempionacie. O awans do konkursu powalczą pozostali skoczkowie, a prawo startu w konkursie otrzyma 40 zawodników – oprócz wymienionej dziesiątki i zagranicznych sportowców.

 

Gdzie kupić bilety?

Bilety na letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku można będzie zakupić w dniu zawodów przed wejściem na skocznię. Ceny wejściówek wynoszą odpowiednio: 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące).

MP na żywo?

Żadna stacja telewizyjna nie przewiduje transmisji z zawodów. Szczegółową relację z MP w Szczyrku znajdziecie po zawodach na skoki24.pl. Oprócz wyników obu konkursów i obszernej fotorelacji, zaprezentujemy Wam także wiele wypowiedzi skoczków, skoczkiń i trenerów. Śledźcie nas również na Facebooku, TwitterzeInstagramie, gdzie możecie liczyć na najświeższe informacje.


  • Źródło: informacja własna / pzn.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec