Kinga Rajda i Dawid Kubacki letnimi mistrzami Polski

MP-Szczyrk-3

Dawid Kubacki nie pozostawił żadnych wątpliwości i zdobył kolejny tytuł tego lata. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot, a 3. miejsce objął Andrzej Stękała. W kobiecych zawodach triumfowała Kinga Rajda.

Dzisiejsze zmagania na skoczni HS106 okazały się przypieczętować formę zawodnika kadry B – Dawida Kubackiego. Mimo tego, że po pierwszej serii był drugi (101,5 m), zdołał odrobić stratę i wyprzedzić Macieja Kota o 1,5 punktu (107 m). Wspomniany wcześniej zawodnik z klubu AZS Zakopane uzyskał 102 i 107 metrów. Skoki te dały mu pewne drugie miejsce. Ze stratą 2,5 punktu na najniższym stopniu podium uplasował się 20-letni Andrzej Stękała. Skoki na odległość 100,5 m i 105 metra wystarczyły, aby objąć trzecie miejsce.

Zaraz za podium ze stratą 5,5 punktów sklasyfikowany został Stefan Hula (99 m/104 m). Piąte miejsce objął Kamil Stoch, który uzyskał 99 m i 103 metry. Tuż za złotym medalistą z Sochi uplasował się Piotr Żyła ze skokami na odległość 99 m i 101,5 metra. Kolejno siódme, ósme i dziewiąte miejsce zajęli Bartłomiej Kłusek (95,5 m/ 105 m), Klemens Murańka (96 m/ 102 m) i Jan Ziobro (99 m/ 100 m). Czołową dziesiątkę zamknął Krzysztof Biegun (97,5 m/96 m).

MP-Szczyrk1-3

W rywalizacji pań zwyciężyła Kinga Rajda ze skokami na odległość 87,5 m i 89,5 metra. Ze stratą aż 30 punktów na drugim miejscu podium sklasyfikowano Magdalenę Pałasz (79 m/83,5 m). Trzecie miejsce zajęła Joanna Szwab (78,5 m/79 m).