Aktualności

Phillip Sjoeen wstrzymuje karierę!

Phillip Sjoeen ogłosił bardzo zaskakującą decyzję, mianowicie na jakiś czas zawiesza swoją karierę. Powodem tej decyzji są problemy psychologiczne utalentowanego Norwega.

Brak motywacji i radośći

Sjoeen startował czterokrotnie w tegorocznym Letnim Grand Prix.  Ostatni raz widzieliśmy go na skoczni podczas zawodów w Einsiedeln. Zajął tam wówczas 9. miejsce, lecz potem słuch o nim zaginął. Jak się okazuje Norweg postanowił, że będzie trenował indywidualnie. Wpływ na tę decyzję miały takie czynniki jak: brak motywacji i radości ze skoków oraz niewystarczająca ilość energii. Alexander Stoeckl uważa, iż to wszystko mogło spowodować ciągłe podróżowanie jakie muszą znosić skoczkowie. To właśnie częste przebywanie poza domem może być źródłem stresu Phillipa.

Nieokreślony czas powrotu

Tegoroczny Mistrz Świata Juniorów nie wie jeszcze kiedy wróci na skocznie. Norweg jak na razie trenuje samotnie i nie myśli o startowaniu w zawodach. 20-latek nie przyjmuje myśli o zakończenie kariery.

„Nie mam pojęcia kiedy będę gotowy do powrotu na skocznię. Nie chcę się tym stresować. Uważam, że na chwilę obecną to najlepsze rozwiązanie” – komentuje Sjoeen.


  • Źródło: Berkutschi.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał