Aktualności

Jednak obejrzymy skoki narciarskie w TVP!

Mamy bardzo dobrą informację dla wszystkich kibiców skoków narciarskich, którzy lubią oglądać transmisje telewizyjne z konkursów skoków narciarskich. Telewizja Polska zakupiła sublicencję od Eurosportu na pokazywanie zawodów przez trzy kolejne zimowe sezony. W praktyce oznacza to, że dostęp do transmisji będzie miał każdy Polak posiadający telewizor, ponieważ relacje będą prowadzone w kanałach otwartych.

3 najbliższe sezony

TVP zakupiła prawa do transmisji skoków narciarskich mężczyzn oraz biegów narciarskich kobiet na trzy najbliższe sezony, czyli 2015/2016, 2016/2017 oraz 2017/2018. Na antenie TVP 1 zostanie przeprowadzona w każdym z tych sezonów relacja z 33 konkursów Pucharu Świata, w tym z konkursów Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że Telewizja Polska jak na razie miała wykupioną licencję jedynie na transmisję Pucharu Świata 2016 z Zakopanego i Wisły oraz mistrzostw świata w lotach narciarskich 2016, które odbędą się w Tauplitz/ Bad Mitterndorf.

Zadowolenia z zakupu sublicencji od Eurosportu nie kryje dyrektor TVP Sport – Włodzimierz Szaranowicz:

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nabyliśmy sublicencje i że nadal będziemy pokazywać rywalizację skoczków i biegaczek. Odczuwam zadowolenie także ze współpracy z Eurosportem, która dobrze rokuje na przyszłość.”

Zmiany w prawie

Pod koniec tego roku w życie ma wejść rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które nakazuje przeprowadzać transmisje m.in. z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich i biegach narciarskich na kanałach ogólnodostępnych. Eurosport jak na razie nie posiada w Polsce takiego kanału.


  • Źródło: wirtualnemedia.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda