Aktualności

Przemysław Kantyka dla Skoki24.pl: „W moich skokach brakowało prądu”

Mistrzostwa Polski, jak i cała końcówka sezonu letniego, nie były udane dla polskiego juniora – Przemysława Kantyki. Jednak zawodnik jest zadowolony z całości letniej rywalizacji i ma nadzieję na równie udany sezon zimowy.

Bardzo nieudane MP

Przemysław Kantyka w konkursie indywidualnym MP w Szczyrku zajął dopiero 20. miejsce, a w drużynówce wraz z kolegami był szósty. Nie jest to szczyt marzeń dla zawodnika, która stawał już wielokrotnie na podium. „Niestety nie mam być z czego zadowolony” – powiedział skoczek po sobotnich zawodach. Wyniki te mogą być spowodowane przemęczeniem naszego juniora i ilością zawodów, w których uczestniczył minionego lata. „W moich skokach brakowało prądu. Technicznie może nie jest jakoś najgorzej. Wiadomo, że nie jest tak jak było wcześniej, jak były te dobre skoki. Cały sezon letni – wszystkie starty, które były do tej pory i ich ilość – odbił się na mnie w końcówce i dlatego teraz jest jak jest”.

Lato na duży plus

Mimo słabszej końcówki sezonu, 19-latek lato może uznać za udane. Miał bowiem możliwość startów w zawodach na każdym szczeblu i oprócz zdobytego doświadczenia, LPK zakończył na 8. miejscu, a FIS Cup na 3. pozycji. „Sezon letni był dla mnie bardzo dobry – najlepszy w życiu. Nie liczę oczywiście tej końcówki, której nie pamiętam, której nie było dla mnie”.

Najbliższe plany i cele na zimę

Po ciężkim sezonie letnim przyszła dla zawodnika chwila odpoczynku i regeneracji sił. Nie zmienia to faktu, że członek klubu LKS Klimczok Bystra będzie odbywał również treningi przygotowujące go do zimy. „Treningi będą teraz trochę luźniejsze, więc będzie czas, aby odpocząć, zregenerować siły. Jest teraz ostatnia prosta do zimy i chcę ją wykorzystać na maksimum moich możliwości, żeby w zimie skakać najlepiej jak potrafię”. Na jakie elementy skoku będzie teraz kładziony nacisk? „Na próg [dopowiedział Wojciech Topór]. Dokładnie (śmiech zawodnika). Ponadto na pozycję najazdową, na odbicie i na lot – na wszystko. Każdy ma jakieś elementy, który musi poprawić”. Kantyka ma ponadto bardzo jasno postawiony cel: „Skakać najlepiej jak tylko potrafię”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska