Englund i Glasder mistrzami USA

Nita-Englund-dar-CC-BY-SA

Nita Englund podczas PŚ w Hinzenbach, fot. Ailura, lic. CC-BY-SA 3.0

W miniony weekend nie tylko Polacy, Norwegowie i Słoweńcy walczyli o medale w krajowych championatach. Mistrzostwa odbyły się również w Stanach Zjednoczonych, w których złote medale otrzymali Nita Englund i Michael Glasder. Zostały one poprzedzone zawodami w ramach „Flaming Leaves Festival”.

Flaming Leaves Festival (10.10.15)

W ostatnią niedzielę, 10 października, na skoczni K90 w Lake Placid odbył konkurs w ramach Flaming Laeves Festival, który był jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed niedzielnymi Mistrzostwami USA. Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech kategoriach: Juniorki, Seniorki, Juniorzy i OPEN.

Wśród 8 kobiet, które pojawiły się na starcie, najlepiej spisała się Nita Englund, która za skoki na 91,5m i 92m otrzymała notę 233 pkt. Na 2. miejscu, ze stratą 49 punktów, uplasowała się Tara Geraghty-Moats (89/73), a na najniższym stopniu podium stanęła Abby Hughes (76/85; 182,5 pkt.). Tuż za podium sklasyfikowana została Nina Lussi (74/86), której do podium zabrakło 2 punktów.

W kategorii OPEN niepokonany był natomiast Kevin Bicker, który wygraną zapewnił sobie skokami na 102. i 100. metr (269 pkt.). Czołową trójkę uzupełnili natomiast Michael Glasder (97/97; 253,5 pkt.) oraz Christian Friberg (97,5/90; 241,5 pkt.).

Ponadto zwycięstwa odnieśli Cara Larson (85,5/83; 195 pkt.) wśród juniorek, a także Jake Lock (92/90; 229 pkt.) wśród juniorów.

Flaming Laeves Festival – pełne wyniki

Mistrzostwa USA (11.10.15)

W niedzielę, 11 października, na olimpijskim obiekcie w Lake Placid odbyły się mistrzostwa Stanów Zjednoczonych kobiet i mężczyzn.

Z grona 14 zawodniczek, które przystąpiły do rywalizacji o mistrzowski tytuł, ponownie najdalej skakała Nita Englund. Zawodniczka ta złoty medal zapewniła sobie skokami na 86 i 95 metr (227,0 pkt.). Srebrny krążek trafił do rąk Abby Hughes (76/78), która do koleżanki straciła aż 58,5 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Nina Lussi (70,5/74,5; 148,5 pkt.).

W czołowej szóstce znalazły się również Tara Geraghty-Moats (64/60; 102 pkt.), Emilee Anderson (58,5/56; 82,5 pkt.) oraz Logan Sankey (56,5/60; 82,0 pkt.).

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Michael Glasder i to on został letnim mistrzem USA. 26-latek wygraną zapewnił sobie skokami na 98 i 100 metr (265,0 pkt.). Na 2. miejscu rywalizację zakończył Kevin Bickner (88/95), który do kolegi stracił 30 punktów. Brązowy medal Mistrzostw USA trafił natomiast do rąk Nicka Mattoona (80/93; 211,0 pkt.).

Miejsca od 4. do 6. zajęli kolejno Brian Wallace (85/88,5; 210 pkt.), Christian Friberg (78/87; 194 pkt.), a także Casey Larson (78/86; 192,5 pkt.).

Mistrzostwa USA – pełne wyniki

W rywalizacji o medale krajowych mistrzostw zabrakło m.in. Jessici Jerome i Sary Hendrickson, a wśród mężczyzn Nicka Fairalla, Willa Rhoadsa czy Nicka Alexandra.

• Źródło: whiteface.com