Aktualności

Kwoty startowe na pierwszy zimowy period 2015/2016

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się rywalizacja skoczków w Pucharze Świata 2015/2016. Wraz z inauguracją zawodów tego cyklu wkroczymy w trzeci i zarazem pierwszy zimowy period sezonu. Sprawdźmy więc, ilu zawodników może wystawić każda z ekip.

Puchar Świata 2015/2016

Konkursy pierwszego zimowego periodu PŚ odbywać się będą w Klingenthal, Kuusamo, Lillehammer, Niżnym Tagile i Engelbergu. Ilość zawodników, która będzie przypadać na zbliżającą się część sezonu zależy od rankingu WRL oraz od wyników uzyskanych w drugim periodzie LPK.

Zgodnie z tymi dwoma wytycznymi, najwyższą kwotę startową (7 zawodników) otrzymała Polska i Norwegia. Możliwość wystawienia na zawody 6 zawodników przypadła Austrii, Niemcom, Japonii i Słowenii. 4 miejsca na konkursy w pierwszym periodzie zimowym zostały przyznane Czechom, Rosji, Finlandii i Szwajcarii, a 3 ekipie z Francji. Pozostałe kraje (Bułgaria, Kanada, Estonia, Włochy, Kazachstan, Korea, Rumunia, Stany Zjednoczone) mogą wystawić tylko po 2 zawodników.

Puchar Kontynentalny 2015/2016

Trzeci period sezonu, a pierwszy w zimowym Pucharze Kontynentalnym, będzie obejmować konkursy rozgrywane w Renie i Rovaniemi. O liczbie kwot startowych w zawodach tej rangi w większej części decyduje ranking WRL. Dodatkowe miejsca są przyznawane za wyniki uzyskane w FIS Cup. Po podliczeniu kwot startowych na trzeci period sezonu 7 miejsc przypadło Niemcom, Polakom i Słoweńcom, a 6 Austrii i Norwegii. Pozostałe kraje mają możliwość wystawienia 3 zawodników.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kamila Walter