Aktualności

Kontuzja Roberta Kranjca

Po ubiegłotygodniowym krajowym championacie, słoweńscy skoczkowie udali się na zgrupowanie do Innsbrucka. Obóz ten zakończył się jednak nieprzyjemnie dla 34-letniego Roberta Kranjca. Zawodnik doznał kontuzji ręki.

Przyczyny urazu

Podczas jednego z treningów na skoczni Bergisel w Innsbrucku, słoweński weteran skoków narciarskich – Robert Kranjec niefortunnie upadł i doznał poważnie wyglądającego urazu ręki. Jak donoszą słoweńskie media, u tego doświadczonego zawodnika już podczas wyjścia z progu i samego lotu były widoczne problemy. Po owym zdarzeniu 34-latek wrócił do kraju, by tam poddać się operacji.

Samopoczucie zawodnika

Słoweński szkoleniowiec – Goran Janus, w udzielonym wywiadzie przyznał, że jego podopieczny czuje się już dobrze i najprawdopodobniej już dziś opuści szpital. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak jak długa przerwa w skokach czeka Roberta Kranjca.

Udane lato

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Robert Kranjec ma za sobą bardzo udany sezon letni, co rokowało optymistycznie przed zbliżającym się sezonem zimowym. Przypomnijmy, że podczas minionego lata Kranjec trzykrotnie stawał na 2. stopniu podium – Hakuba, Czajkowski, Ałmaty – co m.in. pozwoliło mu na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej LGP 2015. Pozytywnym akcentem był również brązowy medal podczas ubiegłotygodniowych Mistrzostw Słowenii w Kranju.

Życzymy zatem Robertowi Kranjcowi szybkiego powrotu do pełni zdrowia!


  • Źródło: delo.si
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska