Ammann mistrzem Szwajcarii

17 i 18 października w Einsiedeln odbyły się mistrzostwa Szwajcarii w skokach narciarskich. Mistrzowski tytuł po skokach na odległość 113,5 i 110,5 m zdobył Simon Ammann, a medale powędrowały też do Killiana Peiera i Gregora Deschwandena.

Zawody mężczyzn (pełne wyniki)

Simon Ammann w obu seriach na skoczni im. Andreasa Kuettela w Einsiedeln okazał się zdecydowanie najlepszy. Doświadczony szwajcarski zawodnik wyprzedził drugiego Killiana Peiera o 14,1 pkt., a trzeciego Gregora Deschwandena o 14,4 pkt. Srebrny medalista lądował na 108. i 104. metrze, a zdobywca brązu skoczył 106,5 i 104,5 m.

Miejsca tuż za podium zajęli: Pascal Kaelin, Andreas Schuler i Pascal Egloff. Czołową „10” uzupełnili: Luca Egloff, Sandro Hauswirth, Tobias Birchler i Tim Hug. Na skoczni pojawiło się 20 zawodników.

Zawody drużynowe (pełne wyniki)

W rywalizacji drużynowej pewny triumf odniosła drużyna ZSV I w składzie Tobias Birchler, Andreas Schuler, Pascal Mueller i Pascal Kaelin. Drugą lokatę wywalczyła ekipa OSSV z Simonem Ammannem na pokładzie, a brązowy medal trafił do rąk drużyny SROM.

Zawody juniorów (pełne wyniki)

W rywalizacji juniorów triumf na skoczni HS 117 odniósł Tobias Birchler, a na obiekcie HS 77 złoto wywalczył Sandro Hauswirth.

• Źródło: fis-ski.com