Aktualności

Ga-Pa: Bawaria znów nokautuje

Podczas gdy w Austrii w krajowym championacie toczyła się rywalizacja indywidualna, to na skoczni Olympiaschanze (HS140 / K-125) w Garmisch-Partenkirchen, odbył się konkurs drużynowy w ramach letnich mistrzostw Niemiec. W rywalizacji tej wygrał pierwszy skład z Bawarii.

Ponowny triumf Bawarczyków

W piątek, 23 października, na olimpijskiej skoczni w Ga-Pa, toczyła się walka drużynowa w ramach krajowego championatu. Na najwyższym stopniu podium stanął ponownie pierwszy skład z Bawarii, który tworzyli Severin Freund, Markus Eisenbichler, Michael Neumayer i Andreas Wellinger. „Złota” czwórka zdobyła łącznie notę 891,2 punktu. Na 2. miejscu podium stanęła czwórka z drugiego bawarskiego składu: Karl Geiger, Daniel Wenig, Pius Paschke oraz Marinus Kraus, którzy to triumfatorów stracili ponad 47 punktów. Brązowe medale trafiły natomiast do rąk ekipy z Badenii-Wirtenbergii (Tim Fuchs, Jonathan Siegel, Adrian Sell, Andreas Wank) – 773,2 pkt.

Mistrzostwa Niemiec – konkurs drużynowy (pełne wyniki)

Dzisiaj na starcie nie pojawił się Richard Freitag. 24-latek zmaga się bowiem z kontuzją kolana. Owy uraz tym samym wyeliminował go z sobotniej obrony tytułu mistrza Niemiec, który wywalczył przed rokiem.


  • Źródło: rennmeldung.de
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska