Aktualności

Luca Egloff o przygotowaniach do sezonu

Egloff-Luca-7

Sezon zimowy 2015/2016 nadchodzi wielkimi krokami. Już 21 listopada w Klingenthal odbędzie się inauguracja Pucharu Świata. Zapytaliśmy szwajcarskiego skoczka, Lucę Egloffa, o przygotowania przed rozpoczęciem sezonu.

Na początku Luca Egloff podsumował swoje występy podczas Letniej Grand Prix 2015. „Występy dla mnie były bardzo udane, udało mi się podczas LGP oddawać dobre skoki”. Przypomnijmy, że skoczek został powołany na LGP 2015 w Wiśle prosto z wojska [więcej].

Jego przygotowania do zimy są na dobrym etapie. Jak sam przyznaje, drobne problemy jeszcze się zdarzają, ale uważa, że jest w dobrej kondycji. „Mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać wszystkie problemy przed Klingenthal”- mówi.

Ostatnio Luca Egloff przebywał w Ga-Pa, gdzie trenował razem z kadrowiczami przed inauguracją Pucharu Świata w Klingenthal i całym sezonem zimowym. W najbliższym czasie Szwajcar planuje skoki na torach lodowych – w Oberstdorfie lub Oberhofie.

A jakie są cele skoczka przed nadchodzącą zimą? „ Moim celem jest rywalizacja we wszystkich konkursach Pucharu Świata, a także zakwalifikowanie się do konkursu lotów”- dodaje na zakończenie Luca.

Inauguracja Pucharu Świata w Klingenthal już 21 listopada.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Gabriela Szopa