Aktualności

Norweskie treningi w Oberstdorfie [wideo]

Stoeckl-3

W dniach od 18 do 23 października skoczkowie z Norwegii odbyli zgrupowanie w niemieckim Oberstdorfie. W ramach treningu przeprowadzona zostały wewnętrzna rywalizacja, którą wygrali Maren Lundby i Andreas Stjernen.

Ważny moment przygotowań do zimy

Przygotowania do sezony zimowego w każdym z krajów wchodzą w decydującą fazę. Szkoleniowiec Norwegów – Alexander Stoeckl, podczas nadchodzącej zimy będzie stawiał największy nacisk na rywalizację w TCS. „To dla nas bardzo ważny etap przygotowań, ostatni przed zimą. Skaczemy już na torach lodowych, dokładnie takich samych jak podczas Turnieju Czterech Skoczni. Dobry występ na turnieju to zawsze jeden z naszych czołowych priorytetów, stąd i wybór miejsca”.

Treningi na plus

Nic więc dziwnego, że norweskie sztaby szkoleniowe zdecydowały się na treningi na obiektach w Oberstdorfie. Stoeckl nie krył radości z treningów swoich podopiecznych, które odbyli w minionym tygodniu. Pokazały one bowiem, że najbliższy sezon zimowy może być dla Norwegii bardzo udany. „Widziałem w tym tygodniu naprawdę wiele bardzo dobrych skoków. Choć na tym etapie przygotowań, ciężko stwierdzić jaki mamy poziom w porównaniu do innych. Mamy obecnie w Norwegii naprawdę sporo dobrych skoczków. Członkowie drugiej grupy szkoleniowej będą wywierać coraz większą presję na członków kadry, walka o nominacje będzie naprawdę zacięta. W grupie jest obecnie wiele dobrej energii, bardzo cieszę się z dotychczasowego przebiegu przygotowań do sezonu zimowego”.

Wewnętrzna rywalizacja

Podczas zgrupowania w Niemczech, norwescy szkoleniowcy zdecydowali się na przeprowadzenie wewnętrznej rywalizacji między zawodnikami. Miało to na celu zwiększenie ich wydajności na treningach. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Andreas Stjernen, który po czterech skokach uzyskał łączną notę 489,5 punktu. W czołowej trójce znaleźli się również Fredrik Bjerkeengen (486,0 pkt.) oraz Anders Fannemel (483,0 pkt.). Wśród pań niepokonana została Maren Lundby (465,0 pkt.), za którą znalazły się Line Jahr (462,5 pkt.) oraz Anniken Mork (434,5 pkt.).

Andreas Stjernen trakk det lengste strået i avslutningen på årets sommer sesong. Det har vært en fantastisk sommer for…

Posted by Hopplandslaget on 25 październik 2015

Stjernen nie krył radości z wygranej w tej nietypowej rywalizacji. Pokazała ona bowiem, że Norweg wraca do swojej dawnej, dobrej formy. „To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Ciężko pracowałem tego lata i skacze mi się naprawdę dobrze”.

Również norweski szkoleniowiec był bardzo zadowolony z przeprowadzonych zmagań, których wyniki były także dla niego lekkim zaskoczeniem. „To był naprawdę sprawiedliwy konkurs. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Stjernen, Fannemel i Tande są w bardzo dobrej formie, przyznam jednak, że wysokie miejsce Frederika trochę nas zaskoczyło”.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska