Aktualności

Najciekawsze profile skoczków w sieci – TOP10

Czasy, w których ludzie nie korzystali z mediów społecznościowych, minęły bezpowrotnie. Dzięki nim dowiadujemy się, co nowego dzieje się u naszych ulubionych zawodników. Dzisiaj przedstawiamy Wam dziesięć najciekawszych profili skoczków narciarskich w sieci.

1. Kamil Stoch [Facebook]

Zawodnik z Zębu nie publikuje swoich zdjęć zbyt często, jednak gdy już się pojawią, wzbudzają duże zainteresowanie. Fanpage Kamila Stocha odwiedzają nie tylko kibice z Polski, ale z całego świata. Jego profil polubiło już ponad 800 tysięcy osób.

Jednym z postów wartych uwagi jest ten, w którym Kamil ogłasza swój powrót po kontuzji w trakcie poprzedniego sezonu:

2. Piotr Żyła [Facebook]

Jego profil ma ponad milion „like’ów”. Sam zainteresowany znany jest ze wstawiania przede wszystkim zabawnych zdjęć z wyjazdów na zawody, jak i z życia codziennego.

Oto jedno z nich, na którym skoczek bierze udział w prezentacji zawodników przed ostatnim konkursem z cyklu Letniej Grand Prix w Hinzenbach:

 

3. Gregor Schlierenzauer [Facebook] [Photoblog]

Ten austriacki skoczek pochodzący z Rum ma ćwierć miliona fanów na Facebooku. Oprócz skoków jego drugim hobby jest fotografia. Na swoim blogu regularnie dodaje zdjęcia robione między konkursami. Zdaje również relacje z obozów treningowych letnich, jak i zimowych.

Niecałe dwa tygodnie temu skoczek, wraz z kolegami z drużyny brali udział w nietypowych zajęciach, podczas których strzelali z łuków:

 

4. Severin Freund [Facebook]

To właśnie on minionej zimy sięgnął po Kryształową Kulę, o którą walczył z Peterem Prevcem do ostatniego skoku. Często oprócz dodawania zdjęć dokładnie opisuje, co działo się przez miniony okres od jego ostatniej aktywności. Sympatyczny Niemiec ma ponad 60 tysięcy fanów na Facebooku, jednak z pewnością poza nim jego kibiców znajdziemy wielu.

Kilka dni temu on, jak i reszta niemieckiej kadry oddali pierwsze skoki przed zimą, jak i mieli okazję trzymać… prawdziwego orła:

 

5. Peter Prevc [Facebook] [Instagram]

W swoim kraju jest niekwestionowanym bohaterem. Ten 23-latek, mimo tak młodego wieku zdążył już osiągnąć wiele i nie wygląda na to, aby spoczął na laurach. W ostatnim czasie jest bardzo aktywny na Facebooku, jak i Instagramie. Dodaje tam ciekawe zdjęcia z przygotowań do sezonu, jak i z samych konkursów.

Niedawno wykazał się bardzo miłym gestem, odwiedzając młodego słoweńskiego skoczka, który musiał chwilowo przerwać treningi:

Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

 

6. Stefan Kraft [Facebook] [Instagram]

Stał się objawieniem sezonu 2014/2015. Najmłodszy spośród swoich kadrowych kolegów zawodnik wygrał Turniej Czterech Skoczni, jak i zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Falun. Razem z Michaelem Hayboeckiem regularnie dzielą się ze swoimi fanami nowościami z ich życia. Ostatni weekend minął pod znakiem mistrzostw Austrii, z których również powstało pamiątkowe zdjęcie:

 

7. Richard Freitag [Facebook]

Pomimo faktu, że skoczek nie dodaje postów zbyt często to zasługują one na uwagę. Świadczy o tym liczba fanów na jego facebook’owym profilu: ma ich prawie 50 tysięcy. Niemiec, znany z pogodnego uśmiechu i z kibicowania swojemu kadrowemu koledze, obecnie liderowi wśród niemieckich skoczków, dodaje zdjęcia oraz filmy, w których relacjonuje zawody oraz codzienne czynności.

Na ostatnim z nich krótko opowiedział o swojej rowerowej przejażdżce:

 

8. Maciej Kot [Facebook] [Instagram]

Na obydwu portalach społecznościowych udziela się bardzo często. Publikuje tam zdjęcia oraz filmy związane nie tylko z tematyką skoków, ale również z motoryzacją oraz z różnymi motywującymi cytatami.

Obecnie skoczkowie wszystkich naszych kadr trenują w Oberhofie. Zawodnik z Limanowej podzielił się z fanami zdjęciem z niemieckich skoczni:

 

9. Roman Koudelka [Facebook]

Lider czeskich skoczków minionego sezonu. Jego profil na Facebook’u lubi prawie 20 tysięcy ludzi. Mimo sporadycznej aktywności, jego posty mogą przykuć uwagę odbiorców.

Wczoraj zamieścił fragment programu, w którym występował:

 

10. Eve-nement Team [Facebook]

Tworzy go sześciu polskich zawodników. Każdy kolejny post wraz ze zdjęciem opisywany jest przez innego skoczka. Mają prawie 60 tysięcy polubień.

Ostatnio aktywność przejął tam głównie Kamil Stoch:


  • Źródło: informacja własna / Facebook / Instagram

O autorze

Paulina Ziemiańska