Aktualności

Polacy, Czesi i Słowacy w Bańskiej Bystrzycy

Autor Skoki24.pl

W miniony weekend na skoczniach narciarskich w Bańskiej Bystrzycy rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze Słowacji, Czech i Polski. Skoczkowie walczyli w 6 kategoriach.

Na skoczni K19 w kategorii 2007 i starsi wygrał czech Lukas Matusinski. Drugi był Tymek Cienciała z Wisły. Warto dodać, iż trzecie miejsce w stawce 19 zawodników zajął reprezentant gospodarzy Hektor Kapustik. W tej kategorii startowali jeszcze Jakub Żyła z Wisły oraz Kuba Niemczyk i Tymek Dyduch z Bystrej.

Wśród zawodników urodzonych w rocznikach 2005-2006 na K19 wygrał ponownie Czech Daniel Skarka. Trzeci był Wiktor Szozda z Wisły. 9. był jego klubowy kolega Wojciech Cieślar, 10. Wiktor Fender z Bystrej, a 13. Kuba Cieślar.

Rywalizacja roczników 2003-2004 odbyła się na skoczni K38. Zwyciężył Miłosz Krzempek z Wisły. Drugi był jego klubowy kolega Piotr Cieślar. Ze starszymi kolegami rywalizował również 8-letni Tymek Cienciała, który był 6. Siódme miejsce zajął Karol Bysko z Bystrej, a 10. Wojciech Troszok z Wisły.

Kategoria 2001-2002 rywalizowała również na K38. Wygrał Radek Selcer z Czech. Drugi był Kuba Harat z Bystrej. 5. Karol Niemczyk, 6. Patryk Pulkowski a 7. miejsce zajął Michał Socha.

Juniorzy skakali na skoczni K60. Wygrał Dusan Dolezel z Czech. 5. miejsce zajął reprezentant gospodarzy Dominik Durco, który czasem pojawia się w międzynarodowych zawodach. 7. był Karol Niemczyk z Bystrej.

Na wysokim poziomie stała rywalizacja wśród weteranów. Zwycięzył w niej David Jirotka z Czech. Na starcie stanęli jeszcze niedawno pojawiający się na zawodach Fis Cup Denis Sindler, Patrik Lichy, Mormir Nosal i Michal Pendziviater.

Zawody oglądało około 250-300 kibiców a wśród nich specjalny gość, dwukrotna mistrzyni olimpijska w biathlonie – Anastazja Kuzminowa.

Trener z Bańskiej Bystrzycy jest zadowolony ze swoich podopiecznych. Chwali się, że obecnie w jego klubie jest 14 zawodników w wieku od 5 do 10 lat. Liczy, że na zimę uda im się pozyskać kolejnych 10 młodych adeptów narciarstwa. Planuje też większą współpracę z klubem z pobliskiej wsi – Selce – gdzie trenerem jest Martin Mesik i ma 8 młodych zawodników.

W klubie z BB trenuje również jedyny słowacki junior Dominik Durco, z którym jeszcze do niedawna trenował Tomas Ondrejka, jednak – jak ubolewa trener – Tomas przestał pojawiać się na treningach i nie ma z nim kontaktu.

W planach na zimę Słowacy mają obozy treningowe w Zakopanem oraz Roznowie.

W rozmowie Słowak wyjawił również, iż w przyszłości, gdy jego zawodnicy podrosną chciałby, aby nieużywane skocznie w pobliskim Kraliky zostały przywrócone do użytku.

Otvorene Majstrovstva Slovenska v skoku a severskej kombinacii foto part 4 ..”o)

Posted by Klub Priateľov Skoku na Lyžiach Banská Bystrica on 25 październik 2015

Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ.

Pełne wyniki (PDF):

K19

K19(2)

K38

K38(2)

K63

K63(weterani)


O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.