Aktualności

Freund z tytułem Narciarza Roku DSV

Severin Freund to 27-letni niemiecki skoczek narciarski. Miniony sezon zimowy 2014/2015 był dla niego bardzo udany, bowiem aż 9-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a na koniec zdobył Kryształową Kulę. Również podczas letniej rywalizacji plasował się w czołówce. Nic więc dziwnego, że został okrzyknięty Narciarzem Roku DSV.

Tytuł po raz pierwszy

Nagroda dla „Narciarza Roku DSV” została przyznana po raz pierwszy, a nominowani do niej byli wszyscy ubiegłoroczni laureaci „Złotych Nart”. W głosowaniu mogli wziąć udział natomiast wszyscy aktywni narciarze należący do Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Wśród nominowanych osób, prócz zwycięzcy – Severina Freunda, znaleźli się m.in. mistrzyni świata kobiet w skokach narciarskich – Carina Vogt, kombinator norweski – Eric Frenzel czy przedstawiciel narciarstwa alpejskiego – Felix Neureuther.

Honorowe miejsce dla nagrody

Freund przyznał, że do końca nie wierzył w to, że może wygrać. Dlatego też jego radość była ogromna. „Ta nagroda otrzyma bardzo specjalne miejsce u mnie w domu” – dodał skoczek.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska