Kenshiro Ito i Sara Takanashi mistrzami Japonii w Sapporo

W sobotę, 31 października, na skoczni Miyanomori (HS100 / K-90) w Sapporo odbyły się mistrzostwa Japonii. Na normalnym obiekcie mistrzowski tytuł wywalczył Kenshiro Ito, a wśród pań najlepsza była Sara Takanashi. Triumfator LGP 2015 – Kento Sakuyama, zajął 3. pozycję.

Ito ze złotem na normalnym obiekcie

W krajowym championacie, który odbył się 31 października na normalnym obiekcie w Sapporo, wzięło udział 50 zawodników. Dzięki skokom na 93,5 m i 85 m mistrzowski tytuł wywalczył Kenshiro Ito. 25-latek za swoje skoki otrzymał łączną notę 222,5 pkt. Srebrny medal zdobył Taku Takeuchi (95/82,5), który do swojego młodszego kolegi stracił 3,5 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast triumfator Letniego Grand Prix 2015 – Kento Sakuyama. Członek klubu Kitano Construction oddał skoki na 90,5m i 86m i zdobył łącznie 218 punktów.

Na 4. miejscu ex aequo zawody zakończyli Yukija Sato (91,5/94) i Ryoyu Kobayashi (88/88), którzy otrzymali notę 215,5 punktu. Czołową szóstkę zamknął natomiast Shohei Tochimoto (93/82; 214,5 pkt.).

O dużym niepowodzeniu może mówić japoński weteran skoków – Noriaki Kasai. Po 1. serii, w której oddał skok na 94,5 metra, był liderem konkursu. Jednak druga, słaba próba (79m) spowodowała spadek 43-latka aż o 6 pozycji.

Pełne wyniki

Takanashi znów najlepsza

Na obiekcie Miyanomori w Sapporo rywalizowały również panie. Dzięki skokom na 92. i 90. metr mistrzowski tytuł wywalczyła Sara Takanashi. 19-latka zdobyła łącznie 231,5 pkt. Na 2. miejscu, ze stratą 60,5 punktu, uplasowała się Kaori Iwabuchi (74/83,5). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Yuki Hokkaido (78,5/76; 169,0 pkt.).