Aktualności

Radość Krausa z nowego sezonu

Niemiecki skoczek, Marinus Kraus, patrzy z wielkim optymizmem na zbliżający się wielkimi krokami Puchar Świata 2015/2016, którego inauguracja już 21 listopada w Klingenthal. W najbliższym sezonie sponsorem zawodnika będzie nadal AVIA, w barwach której Kraus chciałby kontynuować dobre występy z lat poprzednich.

Radość przed sezonem
Marinus Kraus nie może doczekać się już rozpoczęcia kolejnego sezon PŚ. Po udanych treningach ma nadzieję na równie udane występy zimą. „Naprawdę cieszę się z tego, że PŚ rozpocznie się już wkrótce. Po intensywnych przygotowaniach do sezonu, nic nie stoi mi na drodze do jego rozpoczęcia” – wyjaśnia Niemiec.

Jak było w poprzednim sezonie?

W minionym sezonie 24-latkowi udało się uzyskać kilka dobrych wyników. Najlepszy występ Niemiec zaliczył w konkursie drużynowym w Zakopanem, kiedy to wraz z kolegami stanął na najwyższym stopniu podium. Ponadto prestiżowy Turniej Czterech Skoczni zakończył na 12. miejscu, a w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015 sklasyfikowany został na 22. pozycji.

Kraus i AVIA

Marinus Kraus jest jednym z lepszych zawodników w niemieckiej kadrze. Swoją współpracę z Avią Niemiec rozpoczął w 2013 roku. Dla firmy, której główna siedziba mieści się w Monachium, Kraus jest bardzo ważnym ogniwem i zarazem przedstawicielem. Owa firma jest również sponsorem kilku konkursów PŚ, w tym zawodów inauguracyjnych w Klingenthal.

Co czeka Niemca najbliższej zimy?

Od kilku lat tradycją już jest, że inauguracja Pucharu Świata ma miejsce w niemieckim Klingenthal. W tym roku nie może być inaczej, a pucharowa karuzela rusza już 21 listopada. Na najbliższy sezon zaplanowanych jest 37 konkursów, które odbędą się w 10 krajach świata. Na zawodników czeka m.in. rywalizacja w ramach Turnieju Czterech Skoczni czy Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Tauplitz/Bad Mitterndorf.


  • Źródło: avia-racing.de
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska