Aktualności

Alexander Pointner znów w roli szkoleniowca

Zografski-3

Po ponad roku od zakończenia kariery trenerskiej, Alexander Pointner decyduje się na powrót do skoków narciarskich. Tym razem Austriak weźmie pod swoje skrzydła tylko jednego zawodnika. Nowy sezon rozpocznie jako doradca Władimira Zografskiego.

Postawić na nogi

Już wiadomo, że w  nowym sezonie zimowym 2015/2016 Alexander Pointner pokaże się jako doradca bułgarskiego skoczka Wladimira Zografskiego.

Zografski to według Pointnera sportowiec o dużym talencie, w którym drzemie potencjał.  Słabsze wyniki młodego zawodnika nie zniechęciły byłego szkoleniowca austriackich skoczków. Wręcz przeciwnie, postanowił on pomóc Bułgarowi powrócić do formy.

Władimir Zografski to zloty medalista mistrzostw świata juniorów z 2011 roku oraz uniwersjady z 2015 roku. Sezon 2011/2012 był najlepszym do tej pory w karierze zawodnika. Zajął on wówczas wysokie 10. miejsce podczas konkursu Pucharu Świata w Engelbergu, a cały sezon ukończył na 33. pozycji.

Mimo wszystko

Alexander Pointner podjął decyzję o powrocie do świata skoków narciarskich pomimo swojej trudnej sytuacji rodzinnej.

Doświadczony austriacki trener do niedawna borykał się z depresją. Gdyby tego było jeszcze mało, niedawno Angela Pointner – żona szkoleniowca wyjawiła, że ich szesnastoletnia córka rok temu próbowała popełnić samobójstwo i obecnie znajduje się w stanie wegetatywnym.

„Choroba ta może dotknąć każdego, ale w przypadku naszych dzieci, wydaje się, że są to problemy genetyczne, które czynią je bardziej podatnymi na ten rodzaj schorzenia” – mówi Angela Pointner.

Chociaż u dziewczyny odnotowano małą poprawę, jej rodzina wciąż czeka na cud.

„Często zastanawiałem się, czy moja praca jako trenera oraz konieczność ciągłego podróżowania nie sprawiła, że zbytnio zaniedbałem swoją rodzinę. Mój terapeuta mówi jednak, że nie należy patrzeć wstecz” – wyznaje Alexander.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl/eurosport.es
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Aleksandra Bazułka