Aktualności

Polacy rozgrzeją publiczność podczas MŚ w Lahti

Lahti2017

W 2017 roku najważniejszą imprezą sezonu będą Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Lahti. O dobrą atmosferę na trybunach zadba grupa Crowd Supporters z Polski. Mikee & DJ Ucho, podobnie jak podczas Pucharu Świata w Zakopanem czy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, będą zabawiać m.in. kibiców skoków narciarskich. 

od 22 lutego do 5 marca 2017 roku w Lahti odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Sportowcy staną do rywalizacji w 21 konkurencjach, a w organizacji imprezy będzie pomagać ok. 2 tysięcy wolontariuszy. Sprzedaż biletów ma wystartować w lutym 2016 roku.

Val di Fiemme, Soczi, Lahti

Crowd Supporters to grupa doskonale znana tym wszystkim, którzy co roku wybierają się na zimowe zawody Pucharu Świata do Zakopanego. Na tym jednak nie kończy się rola polskiego duetu. Mikee & DJ Ucho realizują oprawę artystyczną na wielkich międzynarodowych imprezach. Byli już obecni na igrzyskach w Soczi, prowadzili noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w  Ga-Pa, a także współtworzyli niezapomnianą atmosferę podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme, gdzie Kamil Stoch zdobył złoto na dużej skoczni, a polska drużyna wywalczyła brązowy medal. Kolejnym zadaniem Crowd Supporters będzie rozgrzanie kibiców w mroźnym fińskim Lahti.

Zakopane stanęło do walki…

Przypomnijmy, że do organizacji mistrzostw świata w 2017 roku kandydowały 4 miasta: Oberstdorf, Planica, Zakopane i Lahti. Odbyły się trzy tury głosowania, a po każdej z nich odpadał jeden kandydat. Jako pierwsze z rywalizacji wykluczono Zakopane, które nie otrzymało ani jednego głosu. Po drugiej turze szanse na organizację prestiżowej imprezy stracił Oberstdorf, a w finałowej rozgrywce Lahti pokonało Planicę stosunkiem głosów 12:3. Ostateczne decyzje zostały ogłoszone 31 maja 2012 roku na kongresie FIS w Korei Południowej.


  • Źródło: lahti2017.fi / facebook.com-CrowdSupporters

O autorze

Przemysław Krawiec