Aktualności

PŚ: Znamy szóstkę Słoweńców na Klingenthal

Po treningach w Oberstdorfie trener Goran Janus ujawnił nazwiska sześciu skoczków, którzy powalczą o pierwsze pucharowe punkty w sezonie 2015/2016. Do Klingenthal na inaugurację Pucharu Świata udadzą się Peter Prevc i jego brat Domen Prevc, powracający po kontuzji Robert Kranjec, a także Jurij Tepes, Nejc Dezman i Anze Lanisek.

Szkoleniowiec ma także plany wobec Anze Semenica i Jaki Hvali, którzy na drugich zawodach PŚ w Kuusamo zastąpią Anze Laniska i Domena Prevca. Taki wybór trener tłumaczy niestabilnymi warunkami wietrznymi w Finlandii. „W Kuusamo warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla młodych sportowców” – uważa Goran Janus.

Skład Słoweńców na PŚ w Klingenthal (20-22.11):

Peter Prevc, Domen Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman i Anze Lanisek

Skład Słoweńców na PŚ w Kuusamo (26-28.11):

Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Nejc Dezman, Anze Semenic, Jaka Hvala

Po treningu w Oberstdorfie

Zdaniem Gorana Janusa, słoweńska drużyna skoczków jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu zimowego 2015/2016. Trener pozytywnie ocenia warunki pogodowe, przygotowanie skoczni i efekty treningów w Obertdorfie, które Słoweńcy odbywali od 27 do 30 października.

Przed skokami w Ramsau

W tym tygodniu zawodnicy mają przerwę od skakania, a ich zadaniem jest głównie trening kondycyjny. Przed rozpoczęciem zimy Słoweńcy planują jeszcze wyjazd do Ramsau, gdzie będą przebywać od 11 do 13 listopada.

Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się 21 listopada w niemieckim Klingenthal. Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ.


  • Źródło: siol.net
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec