Aktualności

Japońska kadra na początek sezonu 2015/2016

Inauguracje Pucharu Świata 2015/2016 odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie. W minionym tygodniu Japoński Związek Narciarski podał nazwiska zawodników, którzy będą reprezentować Kraj Kwitnącej Wiśni podczas pięciu pierwszych tygodni cyklu.

Dziesiątka wspaniałych

W ostatnich dniach do mediów trafiła informacja o składzie Japonii na początek nadchodzącego sezonu zimowego. Podczas zawodów PŚ w Klingenthal, Kuusamo, Lillehammer, Niżnym Tagile oraz Engelbergu, skład reprezentacji będzie wybierany spośród dziesięciu zawodników. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Daiki Ito, Kenshiro Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto, czyli siódemka zdobywająca punkty w sezonie 2014/2015, ale także Yumu Harada, Yukiya Sato i Reruhi Shimizu.

Ambitne plany Kasaiego

Japoński weteran skoków narciarskich, 43-letni Noriaki Kasai, stawia sobie bardzo ambitne cele na nadchodzącą zimę. „Jednym z moich celów jest pobicie własnego rekordu dotyczącego bycia najstarszym zawodnikiem, który zwyciężył w konkursie PŚ. Ponadto chciałbym wygrać w klasyfikacji generalnej cyklu. W ubiegłym sezonie miałem dobre skoki. Jednak gdybym nie odpuścił startów w czterech konkursach, to mógłbym być wówczas na wyższej pozycji w końcowym rozrachunku” – przyznał Kasai w jednym z wywiadów.

Japońska ekipa zawita do Europy już w najbliższą środę, czyli 11 listopada, a do ojczyzny na krótki odpoczynek powrócą 22 grudnia.


  • Źródło: ski-japan.or.jp / japantimes.co.jp
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska