Bad Freienwalde: Polacy na szczycie mistrzostw

Liczna grupa polskich skoczków narciarskich podczas minionego weekendu – 7 i 8 listopada – wzięła udział w Mistrzostwach Brandenburgii 2015. Zawody rozgrywano w 23 kategoriach wiekowych, a Polacy wygrali aż 15 z nich!

Skocznia K-10 – pełne wyniki

Na najmniejszym obiekcie (K-10) skoczkowie walczyli w 4 kategoriach wiekowych, a trzy z nich wygrali biało-czerwoni. Najlepsi okazali się Konrad Tomasiak, Tymoteusz Cienciała, Aelita Krasilscikova oraz Jakub Niemczyk.

Skocznia K-21 – pełne wyniki

Na skoczni K-21 triumfowali Łukasz Łukaszczyk, Wiktor Szozda, Alise Krasilscikova oraz Carena Roomets. Łupem Polaków padły tutaj 2 z 4 grup.

Skocznia K-42 – pełne wyniki

Wśród nieco starszych zawodników na skoczni K-42 wygrali Tom Weigel, Jan Rzadkosz, Miłosz Krzempek, Lillia Romaniuk oraz Norbert Harsche.

Skocznia K-60 – pełne wyniki

Równie dobrze polscy zawodnicy wypadli na największej skoczni o punkcie konstrukcyjnym położonym na 60. metrze. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jan Habdas, Markus Attler, Mateusz Małyjurek, Kacper Konior, Paweł Twardosz,  Artur Kukuła, Gerd Brose, Michael Dieckmann, a ze zwycięstwa mogła cieszyć się także polska zawodniczka z klubu w Gilowicach – Anna Twardosz.

Skocznia K-60 (open) – pełne wyniki

Do rywalizacji w kategorii open stanęło aż 70 skoczków. Pierwsze trzy miejsca wywalczyli zawodnicy z Polski: Artur Kukuła, Paweł Twardosz i Mateusz Dyrcz.

Byliśmy na miejscu i przygotowaliśmy dla Was obszerną fotorelację: część I, część II.

• Źródło: informacja własna / wsv1923.de