Aktualności

Czesi podzieleni na dwie grupy

W miniony poniedziałek w Pradze odbyła się konferencja prasowa z udziałem czeskiej kadry skoczków narciarskich. Przedstawiono na niej m.in. nowych sponsorów zawodników, cele na nowy sezon, a także podział na grupy treningowe.

Dwie grupy treningowe

Czescy skoczkowie podczas najbliższego sezonu będą podzieleni na dwie grupy. Pierwszą z nich, w której znalazł się Roman Koudelka oraz czescy juniorzy, będzie prowadził Richar Schallert. Druga grupa, złożona z bardziej doświadczonych zawodników, będzie trenowała pod okiem Michala Dolezala.

„Muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego podziału. Obie grupy bardzo dobrze się uzupełniają” – powiedział dyrektor sportowy – Rostislav Jozifek.

Podobnego zdania jest główny szkoleniowiec Czechów – Richard Schallert. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w treningach, jakie poczynili wszyscy zawodnicy. Roman Koudelka trenuje z grupą młodych zawodników, którzy bardzo z tego skorzystali. Z drugiej strony również Roman ma z tego korzyści, gdyż jest bardziej zmotywowany i czerpie energię z młodego zespołu”.

Cele na zimę

Tak jak w przypadku innych krajów, tak również dla Czechów docelowymi imprezami sezonu są Turniej Czterech Skoczni oraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Ponadto dla juniorów ważną imprezą będą mistrzostwa świata juniorów w Rasnovie.


  • Źródło: FIS / czech-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska