Aktualności

Zmiany w grupie Eurosport. Co to oznacza dla kibiców?

Skoki-fot.MarkusFeser

Fani skoków narciarskich, którzy śledzą transmisje konkursów Pucharu Świata w Eurosporcie, od sezonu zimowego 2015/2016 zauważą pewne zmiany. 13 listopada kanał główny zyskał nową nazwę, a obie stacje zmieniły logo. 

Nowa nazwa i logo

Jednym z celów tych zmian jest ujednolicenie nazewnictwa kanałów grupy Eurosport. Od tej pory kibice powinni zapamiętać dwie nazwy:

  • Eurosport 1 (dotychczas po prostu Eurosport)
  • Eurosport 2.

W przypadku obu stacji nastąpiła natomiast zmiana logo. Z dwunastu gwiazdek pozostała tylko jedna, a całość ma prezentować się lekko i nowocześnie.

„Nad zmianami w Eurosporcie nasz międzynarodowy zespół pracował od blisko półtora roku. Ich celem jest odświeżenie wizerunku i odmłodzenie widowni tej legendarnej marki” – mówi w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Olgierd Dobrzyński, country manager Discovery Networks i Eurosportu na Europę Środkową.

Na antenie stacji Eurosport 1 będzie można obejrzeć na żywo kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata – także te najbliższe w Klingenthal. Liczne powtórki pojawią się także w Eurosporcie 2. Szczegółowy program transmisji znajdziecie TUTAJ.

W planach na 2016 rok są nowe programy studyjne w Eurosporcie 1. Obecnie nie wiadomo, czy będą one dotyczyć skoków narciarskich.

Negocjacje ws. igrzysk

Przypomnijmy, że grupa Discovery Communications (właściciel Eurosportu) nabyła prawa do transmisji zimowych igrzysk olimpijskich w latach 2018 i 2022. „Chcemy, by ogień olimpijski w Eurosporcie i Discovery płonął cały czas. W ramach umowy z MKOl zyskamy dostęp do wszystkich archiwów olimpijskich. Jest to potężna kopalnia wiedzy, zdjęć, materiałów wideo. Na tej bazie stworzymy programy na miarę dokumentów na Discovery Channel, a dedykowane na przykład polskim mistrzom olimpijskim” – mówi Dobrzyński w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl.

Obecnie trwają rozmowy z TVP odnośnie zakupu praw do transmisji. Podobne negocjacje kierowane przez Włodzimierza Szaranowicza, dotyczące zawodów Pucharu Świata w sezonach 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018, zakończyły się sukcesem, dlatego konkursy skoków narciarskich w nadchodzącym sezonie zobaczymy w TVP i Eurosporcie. Warto dodać, że bogatszą ofertę w tym zakresie ma jednak Eurosport.


  • Źródło: eurosport.onet.pl / wiartualnemedia.pl
  • Foto: Markus Feser

O autorze

Przemysław Krawiec