Aktualności

Znamy skład Włochów na PŚ w Klingenthal

Trener włoskiej kadry, Walter Cogoli, ogłosił listę nazwisk zawodników, którzy udadzą się na inaugurację Pucharu Świata do Klingenthal. Do Niemiec pojedzie czterech reprezentantów Italii, w tym jeden debiutant.

Skład Włochów

Po treningach w Planicy, Kranju i Travisio, Walter Cologi uznał, że na wyjazd do wschodniej części Niemiec najbardziej zasługują: Davide Bresadola, Roberto Dellasega, Sebastian Colloredo oraz mający po raz pierwszy styczność z Pucharem Świata –  18-letni Alex Insam. Mimo iż kwota startowa Włochów wynosi dwóch zawodników, to będą oni mogli wystawić w konkursie indywidualnym całą czwórkę. Wszystko za sprawą „drużynówki”, która zgodnie z zasadami FIS sprawia, że na liście kwalifikacji mogą znaleźć się wszyscy reprezentanci danego kraju bez względu na limit startowy.

Przełamać niemoc

Poprzedni sezon w wykonaniu Włochów nie był udany. W konkursach drużynowych zajęli kolejno 11., 9. i 8. miejsce. Indywidualnie również wyglądało to bardzo źle. Punkty zdobywał jedynie Davide Bresadola, a uzyskał ich tylko 48. Podczas tegorocznego lata było podobnie – z tą różnicą, iż do słabo punktującego Bresadoli dołączył wspomniany wcześniej Insam, który w Ałmatach uplasował się na 18. pozycji.


  • Źródło: fisi.org
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał