Aktualności

Czterech Rosjan pojedzie do Klingenthal

Trener rosyjskich skoczków narciarskich, Matjaz Zupan, podał nazwiska zawodników, którzy zainaugurują kolejną edycję Pucharu Świata. Na Vogtland Arenie (K-125 / HS140) zaprezentuje się czterech Rosjan.

Rosyjski skład

Puchar Świata w sezonie 2015/2016 zainauguruje czterech skoczków z Rosji. Wśród szczęśliwców znaleźli się Władysław Bojarincew, Ilmir Hazetdinow, Denis Korniłow, a także Jewgienij Klimow, dla którego będzie to pierwszy start w zawodach tej rangi. Rosjanie do Klingenthal pojadą pod wodzą Matjaza Zupana.

Zmiany w kolejnych zawodach

Tydzień później, podczas rywalizacji na skoczni Rukatunturi (K-120 / HS142) w Kuusamo, Rosja zaprezentuje się w tym samym składzie. Dopiero podczas zawodów w Lillehammer (5-6 grudnia) nastąpi podmiana zawodników. Za jednego z powyższych, najprawdopodobniej tego najsłabiej spisującego się, pojawi się Mikhaił Maksimoczkin.

Co z Wasiljewem?

Jak już informowaliśmy, Dmitrij Wasiljew, lider rosyjskiej kadry, nabawił się kontuzji kolana podczas treningów przed mistrzostwami Rosji. Z nogą zawodnika jest już w porządku, ale sam zainteresowany nie chce jeszcze jej nadwyrężać. 36-latek na skocznię powróci najprawdopodobniej podczas PŚ w Niżnym Tagile, który zaplanowany jest na połowę grudnia (12-13 grudnia).


  • Źródło: tramplin.perm.ru
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska